Radost Pantovića sa saigračima iz Bohuma (© Reuters)

Još dva Srbina u Bundesligi: Miloš Pantović za radost Bohuma posle 11 godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 23.05.21. | 17:39

U viši rang se plasirao i Grojter Firt, Holštajn Kil ide u baraž protiv Kelna

Dobila je Srbija još dva fudbalera u Bundesligi. Filipu Kostiću (Ajntraht), Mijatu Gaćinoviću (Hofenhajm), Nemanji Radonjiću (ako ga Herta kupi od Marselja), eventualno Luki Joviću (pod uslovom da ga Real ostavi u Frankfurtu), pridružili su se Erhan Mašović i Miloš Pantović. Bivši vezista Čukaričkog i Klub Briža igroa je 90 minuta, a krilni fudbaler je pogurao Bohum u elitni rang nemačkog elitnog fudbala, pošto je u završnom kolu Druge lige postigao vodeći gol protiv Sandhauzena i na taj način trasirao put klubu iz Severne Rajne Vestfalije u viši rang.

Pantović je u 29. minutu istrčao kontru i udarcem glavom završio brzopoteznu akciju domaćina koji je u drugom poluvremenu dao još dva gola i kao prvi u konkurenciji 18 ekipa izborio promociju. Posle 11 dugih godina čekanja koliko je prošlo otkako je nekada dvostruki finalista DFB kupa igrao na glavnoj sceni.U proleće 2011. igrao je baraž, ali je poražen od Borusije iz Menhengladbaha.

Ovoga puta dileme nije bilo. Bohum je slavio 3:1 i sedmi put kroz zahtevno drugoligaško takmičenje ušao u Bundesligu. Miloš Pantovićpodsećamo da je reč o momku koga je Bajern iz mladog tima pustio besplatno u Bohum - posebno će pamtiti ovaj meč, jer mu ističe ugovor i možda mu baš treći pogodak u sezoni pomogne da dobije nastavak saradnje.

Osim Bohuma, u Bundesligu se vratio i Grojter Firt. I to na dramatičan način. Gubio je dvaput od Fortune iz Dizeldorfa, okrenuo na 3:2, ali je morao da sačeka poraz Holštajn Kila, koji je u jednom trenutku slovio za ozbiljan kandidat za jednu od prve dve pozcije. Na zadovoljstvo crno-belih, Kil je poklekao na domaćem terenu, savladao ga je nezainteresovani Damrštat i na tajn način ostao bez plasmana. Bar direktnog.

Holštaj će imati šansu na „popravnom ispitu“. Ide u baraž, gde će mu rival biti Keln, kao 16-plasirani tim tek završene Bundeslige.

U treći ranga je od ranije ispao Vircburger, a pridružio mu se Ajntraht iz Braunšvajga, porazom od Hamburgera. Sad, kad mu ništa nije potrebno, tim sa severa se raspucao i dao četiri gola i izbacio Asjntraht iz lige.

U baraž će Osnabrik, jer je na 16. mestu završio samo bod iza Sandhauzena.