Kad ga ne da, on ga namesti: Pukijeva Finska srušila Jermeniju (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 26.03.19. | 19:51

Strelac prvog gola bio je Fredrik Jensen, a drugi je potpisao Soiri - 0:2

Obe reprezentacije su u prvom kolu poražene. Obe su tražile, poput kockara, da se "vade". Finska zbog snage protivnika, Jermenija jer je igrala kući. I na kraju je skandinavska ekipa stigla do vrlo bitna tri boda slavivši u gostima s 2:0 (1:0).

Ponovo smo mogli da vidimo koliko je važno imati igrača koji je u dobroj formi. A Finska ima Pukija za kog u Čempionšipu davanje golova dođe kao "dobar dan". Na 38 utakmica dao je 24 gola. Na ovom gostovanju Jermeniji nije dao gol, ali jeste učestvovao i uradio najveći deo posla.

Poslao je loptu ka stativi, tamo se našao Frederik Jensen i preostalo mu je samo da ubaci loptu u mrežu. Finska je na vreme stigla do gola i na taj način je sebi značajno olakšala situaciju...

U 61. minutu viđena je pomalo i smešna situacija. Temu Puki je oprobao šut, on je izblokiran, u međuvremenu se golman Jermenije okliznuo, pa je trčao na drugu stranu da stigne loptu. Smešno ili ne, Ajarapetjan je uspeo u svojoj nameri.

A u 78. minutu Finska je stigla do prednosti od 2:0. A u 78. minutu Finska je stigla do prednosti od 2:0. Akcija je išla po desnoj strani, očekivalo se Lod proigra Pukija, ali je on pronašao Piri Soirija na drugoj stativi i Finska je stigla do relativno lake pobede. A nije nikada lako igrati u Jerevanu.

Finska je tako stigla do prva tri boda u ovim kvalifikacijama. Jermenija je zabeležila drugi poraz. Imali su domaćini dosta šansi, možda su zaslužili jedan gol, ali realno je Finska bila bolja.