Kanađankama zlato posle penal ruleta

Vreme čitanja: 1min | pet. 06.08.21. | 17:29

Šveđanke drugi put stale na korak od cilja, jedanaesterci odlučili pobednika (4:3)

Fudbalerke Kanade osvojile su olimpijsko zlato savladavši Šveđanke u finalu, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Iako su predstavnice Švedske golom Stine Blekstenius u 34. minutu stigle do prednosti, Kanađanske su u nastavku susreta, pogotkom Džesi Fleming iz penala nadoknadili zaostatak, a rezultat koji je fudbalerka Čelsija postavila u 67. minutu ostala je na snazi do kraja produžetaka te je pitanje osvajačica zlatnog odličja odlučeo na penal ruletu (4:3).

Tri uzastopna promašena jedanaesterca Kanađanki dovela su Šveđanke na korak od slavlja, ali su naredne serije donele potpuni opreokret i veliki uspeh reprezentaciji koja je na prethodna dva olimpijska turnira osvajala bronzanu medalju. Sa druge strane, Šveđanke su ponovile rezultat iz Rija, ujedno i najveće dostignuće do sad.