Klagenfurt je ponovo u igri

Vreme čitanja: 1min | čet. 11.06.20. | 20:29

Pobeda u Lincu - 2:1

Daleko je kraj sezone u drugoj ligi Austrije, devet kola je ostalo do kraja, a posle ovog 21. po redu deluje da će borba za prvo mesto biti neizvesna do samog kraja.

Klagenfurt je imao šansu da danas smanji zaostatak za vodećim Ridom na pet bodova i tu šansu nije ispustio. U gostima kod Blau Vajs Linca gostujući tim u ljubičastim dresovima slavio je sa 2:1 i napravio tri koraka napred ka lideru.

Ponovo je zablistao najbolji strelac Klagenfurta Oliver Markuc, koji je postigao oba gola za svoj tim. Najpre je bio siguran sa bele tačke u 28. minutu, a nakon izjednačujućeg pogotka Pomera u 54. minutu, Markuc je ponovo pogodio pet minuta kasnije i tih 2:1 je ostalo do kraja.

Domaći BV Linc je u samom finišu ostao sa igračem manje, pošto je Mesing dobio crveni karton.

AUSTRIJA 2 – 21. KOLO

Austrija Lustenau – FK Juniors 2:2 (1:1)

Amšteten – Vaker Inzbruk 2:3 (2:0)

Gracer – Rid 4:2 (1:1)

Kapfenberg – Dornbirn 0:1 (0:0)

Lafnic – Austrija Beč II 0:0 (0:0)

Vorvart Stejr – Hord 2:2 (1:1)