Kragujevac slavi: Ubiparip pogodio prvu trojku u Mozzart Bet Superligi

Vreme čitanja: 3min | ned. 17.07.22. | 19:39

Pogotkom iskusnog napadača Kragujevčani su došli do prve pobede u novoj superligaškoj sezoni, pala lučanska Mladost - 1:0 (0:0).

/Od doipsnika Mozzart Sporta iz Kragujevca/

Baš kao i prošle sezone, kada su na kragujevačkoj premijeri savladali subotički Spartak (3:2), fudbaleri Radničkog 1923 su i u prvoj ovosezonskoj utakmici na svom "Čika Dači" uspeli da upišu trijumf, i to u susretu sa uvek neugodnom ekipom Mladosti iz Lučana - 1:0. Osamdeset minuta su Šumadinci tragali za kombinacijom koja će otključati bravu Lučanaca i kada se činilo da je na pomolu podela plena, iskusni Vojo Ubiparip je na centaršut Nemanje Tomića u 82. minutu uspeo da pretvori u pogodak vredan tri boda i prve pobede u ovogodišnjoj Mozzart Bet Superligi.

Strateg Radničkog 1923 Dejan Joksimović iznenadio je promenom formacije u odnosu na utakmicu u Lazarevcu, ali i odlukom da u startnu postavu uvrsti osamnaestogodišnjeg Nikolu Miličića, koji je zajedno sa iskusnim Cvetinovićem i Ivanovićem sačinjavao defanzivnu liniju kragujevačkog tima na današnjem susretu. Oporavljeni Đorđe Maksimović pridružio se kapitenu Marku Miriću u samom špicu napada, a među starterima se našao i Dragoljub Srnić, koji je zbog čestih problema sa povredama propustio maltene čitavu prošlu sezonu.

Ušli su Kragujevčani sa dobrom energijom u današnju utakmicu, rešeni da ostave što je moguće bolji utisak na premijeri pred svojim navijačima. Ipak, čvrsta i dobro organizovana ekipa iz Lučana pokazala se kao neprelazna prepreka, znalački je zatvorila sve prilaze ka golu, ostavljajući Šumadince bez rešenja u završnoj trećini terena.

Na kraju se sve svelo na pokušaje sa distance, pre svega Dušana Stoiljkovića, koji je za razliku od utakmice u Lazarevcu gde je igrao po desnoj strani, danas dejstvovao po levom boku. Imao je i Miloš Vidović jedan solidan pokušaj par minuta pre odlaska na odmor i to bi suštinski bilo sve što smo videli od domaćina u prvom delu susretu.

Lučanci su, pak, više vodili računa o svom golu, a njihove povremene izlete na protivničku polovinu terena sa lakoćom su zaustavljali defanzivci kragujevačkog tima.

Pritisak Šumadinaca u drugom poluvremenu je dodatno dobio na intenzitetu. Međutim, gosti iz Lučana su nastavili uspešno da odolevaju. U toku je bio 76. minut kada je Joksimobić posegnuo za poslednjim adutima sa klupe, Nemanjom Tomićem i Vojom Ubiparipom. Ispostavio se to ključan potez kragujevačkog stratega, s obzirom da su samo šest minuta kasnije njih dvojica u sadejstvu doneli gol vredan prvog ovosezonskog trijumfa Šumadinaca.

RADNIČKI 1923 - MLADOST (L) 1:0 (0:0)