Radost Belorusija (©Reuters)

Liga nacija: Kazahstan poklonio pobedu Belorusiji (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 07.09.20. | 19:01

Neverovatan gaf kod pobedonosnog gola

Probudila se Belorusija. Nakon poraza kod kuće od Albanije (2:0) u 1. kolu drugog izdanja Lige nacija C, napravila je brejk u Almatiju i vratila se u trku za prvo mesto.

Neobično, Kazahstan je u prvom kolu slavio u gostima protiv Litvanije (2:0), a danas je propustio tu mogućnost da zasedne na vrh tabele, pošto ga je Belorusija nadigrala i odnela tri boda za Minsk – 2:1.

Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Gosti su poveli preko Bordačeva, koji je bio precizan u 53. minutu, ali je Ajmbetov u 62. izjednačio i vratio domaćinu nade da može do pobede.

Odluka je pala četiri minuta pre kraja na neverovatan način. Sujumbajev je hteo iz auta da baci loptu svom golmanu, nije video da se tuda šunja Lisakovič. Kada je lopta poletela, napadač Belorusije je lako presekao, obišao golmana Kazahstana i poentirao za 2:1, za trijumf svog tima.