.jpg.webp)
Lion nastavlja da posrće: Ne može Endrik sve sam, Liga šampiona dovedena u pitanje
Vreme čitanja: 2min | ned. 15.03.26. | 19:24
Ekipa koja ne može da pobedi Avr teško da ima čemu da se nada u borbi za mesto u najelitnijem evropskom takmičenju - 0:0
Lion drma kriza u nevreme, baš onda kad treba da se bori za mesto u Ligi šampiona i kad za istu ima priliku usled svih dešavanja u Olimpiku iz Marselja (odlazak Roberta De Zerbija i tenzije unutar kluba). Tim Paula Fonseke počeo je da posrće i prosipa bodove na sve strane. Ako postoji razumevanje za poraze od Marselja i Strazbura, onda za činjenicu da nisu pobedili Pariz i danas Avr nema nikakvog logičnog objašnjenja.
Ekipa koja se bori za mesto u najelitnijem evropskom takmičenju nema čemu da se nada ako ne uspeva da savlada timove iz donjeg dela tabele baš kao što je Avr (0:0). Pritom, nekadašnjem šampionu Francuske od pomoći nije bila ni činjenica da su veći deo drugog poluvremena igrali sa igračem manje, još su imali sreće da ne izgube.
Izabrane vesti
Sve dobro što je Lion napravio u napadu na ovoj utakmici došlo je kao plod umešnosti Endrika. Brazilac je maltene sam vukao ofanzivni deo ekipe, konstantno ulazio u duele sa protivničim štoperima, driblao, izvlačio se na bok, stigao da uputi čak šest udaraca ka golu od toga tri su bila u okvir, ali mrežu nije zatresao, a ni saigrači mu nisu bili raspoloženi.
🔥🔥🔥
Častimo čitaoce Mozzart Sporta sa 2.000 dinara!
🔥🔥🔥
Gosti su još i napadali u prvom poluvremenu, ali su se u nastavku ugasili, bili mnogo manje opasni. Jedino što su napravili bilo je poništeni gol Korentana Tolisoa. Avr je strpljivo čekao šansu i dočekao ih dve. Najpre je Sofijan Bufal posle solo prodora pogodio stativu, da bi nekoliko minuta kasnije isto uradio Loik Nego, a onda iz odbitka promašio čitav gol.
Lion je na kraju imao više sreće nego pamti u situaciji kad su bili zreli da potpišu kapitulaciju. Mnogo glavobolje za Paula Fonseku u finišu sezone.
FRANCUSKA 1 – 26. KOLO
Petak
Olimpik Marselj - Okser 1:0 (0:0)
/Guiri 79/
Subota
Lorijen - Lans 2:1 (1:1)
/Dijeng 18, Aijegun 65 - Eduar 48/
Anže - Nica 0:2 (0:1)
/Bard 65, Vaji 90+6/
Monako - Brest 2:0 (1:0)
/Balogun 19, Golovin 78/
Nedelja
Strazbur - Pariz 0:0
Mec - Tuluz 3:4 (2:3)
/Embala 30, Kuao 31, Abuašvili 88 - Donum 6, Gboho 14, 45+3, Sauer 90+9/
Avr - Lion 0:0
20.45: (2,25) Ren (3,40) Lil (3,20)
***kvote su podložne promenama
_(1).jpg.webp)





.jpg.webp)
.jpg.webp)








.jpg.webp)
