Stanković na treningu (FK Crvena zvezda)
Stanković na treningu (FK Crvena zvezda)

Zvezda s Divčibara hvata zalet za Evropu

Vreme čitanja: 2min | pet. 08.05.20. | 09:02

Nema priprema u inostranstvu

 Granice zatvorene, avionski saobraćaj skoro pa obustavljen. Čak i kad krene biće značajno skuplji i klubovi će ovog leta proživljavati sasvim drugačiju realnost. Nema više priprema po Alpima, ovog leta srpski klubovi uživaće u domaćem turizmu, pa će tako Crvena zvezda pripreme za evropske kvalifikacije obaviti na Divčibarima, piše danas Sportski žurnal.

Pripreme bi trebalo da počnu između 6. i 10. jula, zavisno od toga da li će crveno-beli igrati finale Kupa, zakazano za 25. jun. Svakako će dakle ekipa imati nekih dve nedelje odmora pre no što krene da se sprema za najbitniji deo sezone.

Izabrane vesti

Posebno ove sezone, jer se pretpostavlja da će se na prodaji igrača zarađivati značajno manje nego ranije, pa će budžet umnogome zavisiti i od Uefinih nagrada za učešće u evrokupovima.

Naravno, u Ljutice Bogdana se nadaju Ligi šampiona – pobeda nad Radom već u prvoj sledećoj utakmici garantovala bi Zvezdi titulu, a i poraz ne bi ništa pokvario ako Partizan ne bi uspeo da savlada Mladost – ali bi i plasman u Ligu Evrope bio od nemerljive važnosti.

Stoga će letnje pripreme biti od izvanrednog značaja, a kako niko u Evropi neće putovati kao ranijih sezona Zvezda će na Divčibare, u novoizgrađeni hotel proslavljenog košarkaša Miloša Teodosića.

Prema Žurnalovim navodima moguće je da deo priprema bude obavljen i na Zlatiboru – tamo će najverovatnije trenirati i Partizan – jer će tamo biti veći izbor mogućih rivala za kontrolne mečeve.

Podsetimo, ako osvajač Lige šampiona i kroz domaće prvenstvo obezbedi nastup u elitnom evropskom takmičenju naredne sezone Crvena zvezda će preskočiti prvi krug kvalifikacija. U drugom će sigurno biti nosilac, za treće se već ne zna u ovom trenutku.

(FOTO: FK Crvena zvezda)


Izabrane vesti / Najveće kvote


Ostale vesti


Najviše komentara