Ludo poluvreme: Prvi autogol u istoriji finala i tri komada koja su se čekala od 1974.

Vreme čitanja: 1min | ned. 15.07.18. | 17:51

Dosta uzbuđenja u sudaru Hrvatske i Francuske

Posle prvih 45 minuta finala Svetskog prvenstva u Rusiji Francuska je otišla na odmor sa prednošću od 2:1. Viđen je autogol, gol iz prekida i penal. Ponovo se videlo koliko je to bitan faktor na ovom šampionatu.

Inače, onaj autogol Mandžukića u 18. minutu bio je prvi autogol u istoriji finala Svetskog prvenstva. Dakle, pamtiće se po tome.

To je ujedno 12. autogol na ovom šampionatu. Pre ovog prvenstva rekord je držalo prvenstvo 1998. godine kada je na celom šampionatu bilo ukupno šest autogolova. Sada ih je bilo duplo više.

Dodajmo i da je ovo jedno od najefikasnijih poluvremena u istoriji Mundijala. Zaoravo, tri gola u prvih 45 minuta u finalu Mundijala nije viđeno još od 1974. godine kada je Zapadna Nemačka vodila s 2:1.

Utakmica sa mnogo dešavanja. Čeka se konačan ishod.