Majorka ispala u Segundu, Alaves na sigurnom, Leganes sačuvao nadu u samoj završnici (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 16.07.20. | 23:06

Zanimljiva borba za opstanak

Koliko god bilo zanimljivo u vrhu tabele u pretposlednjem kolu Primere, jednako interesantno bilo je i u borbi za opstanak. Espanjol je već davno prežaljen, ali su se tražila još dva putnika u Segundu za narednu sezonu. Jednog smo dobili - to je Majorka.

— Real Mallorca ???????????? (@RCD_Mallorca) July 16, 2020

Putnik za Segundu neće biti Alaves koji je pobedom u gostima nad Betisom (1:2) pobegao na 39 bodova, koliko ima i Valjadolid, i siguran je na toj udaljenosti u poslednjem kolu jer ima četiri boda više u odnosu na osamnaestoplasirani Leganes.

Epilog je takav da je Leganes dobio šansu da opstane golom u 81. minutu i to ni manje ni više nego na gostovanju Atletik Bilbau, a da je Majorka večeras i zvanično kupila kartu za Segundu. Leganes je posle tog gola u 81. dao još jedan u nadoknadi i slavio je u Bilbau s 0:2 (0:0) golovima Gerera i Asalea

.Selta je dočekala Levante, bio je to vrlo uzbudljiv meč u kom je domaćin na kraju mogao i do 3:3, ali VAR je poništio gol tako da je Levante slavio sa 2:3 (2:2).

U poslednjem kolu će se gledati da li opstaje Selta ili Leganes, odnosno ko od ta dva kluba ide u niži rang.

Selta u sledećem kolu gostuje Espanjolu, a Leganes će dočekati šampiona Real Madrid. Jasno vam je ko ima veće šanse za opstanak. I na sve to Selta ima bod više od Leganesa.

Generalno je u mečevima za opstanak bilo mnogo crvnih kartona. Leganes je slavio najviše zahvaljujući tome što je Bilbao ostao sa igračem manje u 22. minutu. Betis i Alaves su imali po igrača manje u polju, kao i Selta i Levante. Majorka je meč protiv Granade završila sa dva crvena kartona.

Dakle, Espanjol i Majorka su ispali. Čeka se još jedan putnik za Segundu.