Majstorija Kirila Šcetinina najavila havariju Lokomotive (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 20:33

Debakl Moskovljana u Rostovu na Donu

Nikako da krene Lokomotivi ove sezone. Posebno od rastanka sa Markom Nikolićem u oktobru prošle godine.

Tim koji se u prošlom takmičarskom ciklusu ruskog prvenstva do pred sam kraj borio za drugo mesto i kvalifikacije za Ligu šampiona, na šest kola do kraja pod velikim je znakom pitanja za izlazak na međunarodnu scenu. Doduše, i to zavisi od odluke o ukidanju sankcija ruskim klubovima zbog rata u Ukrajini.

Ipak, od klubova se očekuje da na terenu urade ono što je do njih, a Lokomotiva je ove nedelje zakazala. U 24. kolu Moskovljani su ubedljivo poraženi u Rostovu na Donu - 1:4, pa i dalje zaostaju pet bodova za Sočijem, s tim da imaju utakmicu manje.

Havariju u duelu sa Rostovom najavio je sjajan pogodak Kirila Šcetinina u 33. minutu, milimetarski preciznim udarcem sa dvadesetak metara.

Posle isključenja Naira Tiknizjana posao gostima značajno je otežan. Direktan crveni karton dobio je levi bek Lokomotive zbog gaženja protivničkog igrača u 36. minutu, a dodatno je so na ranu sipao pogodak Maksima Osipenka uoči odlaska na pauzu.

Od 0:2, s igračem manje na terenu, oporavka nije bilo. Grogiranog rivala dotukli su golovi Dmitrija Poloza u 61. i Nikolaja Komličenka u 70. minutu iz penala. Uporni gosti, uspeli su makar do počasnog pogotka, koji je upisao Vilson Isidor u 81. minutu, takođe iz penala.

Bio je ovo drugi poraz Lokosa od Rostova ove sezone, pošto je prethodno u Moskvi bilo 2:1 za goste.

RUSIJA 1 – 24. KOLO

Himki - CSKA Moskva 4:2 (1:2)