Mario Gomez zakucava kao nekada: Štutgart je u zoni Bundeslige (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 09.12.19. | 22:36

Švabe sigurne protiv Nirnberga – 3:1

U jeseni je karijere, nije efikasan kao ranije, ali je Mario Gomez i dalje sposoban da vrati Štutgart u nemačku elitu. Švabe su od večeras u zoni Bundeslige, pošto su kao domaćini slavili protiv Nirnberga – 3:1.

Duel dva bivša bundesligaša počeo jeiznenađujuće, vođstvom gostiju iz Bavarske. Završio se dominacijom Štutgarta i nekadašnjeg reprezentativca Nemačke, Marima Gomeza.

Nirnberg je poveo već u desetom minutu. Bila je to savršena kontra gostiju. Posle serije tačih dodavanja činilo se da je Štutgart otklonio opasnost, ali je lopta na kraju došla do Freja koji je zakucao u mrežu.

Štutgart se prenuo tek u drugom poluvremenu. Odbrana Nirnberga počela je u 58. minutu kada je posle konsultacija sa VAR-om i igranja rukom dosuđen penal za Štutgart. Siguran relizator bio je Vamangituka.

A onda je na scenu stopio Mario Gomez. Bio je to pravi „centarforski“ gol, tek drugi u sezoni. Ali ovaj će da ima ozbiljnu specifičćnu vrednost. Pošto je njima okrenut rezultat. Na kraju je Štutgart stigao do još jednog pogotka. Za deobu drugog mesta na tabeli sa HSV - om.