Mbape pogađao, Nejmar asistirao i promašio penal: PSŽ nemilosrdan u Sent Etjenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.12.19. | 23:04

Parižani ubedljivo slavili na stadionu Žofroa Gišar - 4:0

PSŽ je uhvatio željeni ritam i nemilosrdno kosi sve pred sobom. Ekipa Tomasa Tuhela večeras je bila ubedljiva u Sent Etjenu, gde je potpuno razbila domaći tim, koji je od 25. minuta igrao i sa igračem manje, pa stoga nije imao previše razloga da se nada povoljnijem rezultatu - 4:0 (2:0).

Situacija po domaći tim postala je priličnpo loša još u devetom minutu, kada je Paredes udarcem iz daljine matirao Rufijea. Tragičar u domaćim redovima bio je Aholu, koji je preoštro startovao upravo na Paredesa i ostavio svoju ekipu na cedilu. Parižani su nakon toga imali potpuno otovren put pred sobom. Sve je bilo rešeno u 43. minutu, kada je Nejmar gurnuo loptu u prostor, Mbape ubacio u šestu brzinu i rutinskim udarcem duplirao prednost svog tima.

Nejmar je imao priliku da arhivira još jedan odličan meč. Iznudio je jedanaesterac u 62. minutu, preuzeo odgovornost, ali je pogodio stativu. Ono što njemu nije uspelo pošlo je za nogom Mauru Ikardiju, koji se u 72. minutu našao na pravom mestu i sa druge strative uvećao prednost svog tima.

Nejmara moža nisu hteli golovi, ali je drugu asistenciju na meču zabeležio u 89. minutu, kada je ostavio loptu na stranu za Mbapea, a ovaj u svom stlu došao i do svog drugog pogotka na ovoj utakmici.

PSŽ je iskoristio jučerašnji kiks Marselja i odaljio se od najbližeg pratioca na pozamašnih sedam bodova udaljenosti, uz utakmicu manje, pa su sve veći izgledi da će i treća uzastopna šampionska titula završiti u Parizu. Sent Etjen je ostao na razočaravajućem 11 mestu, ali još uvek ima dovoljno prostora da popravi plasman i umeša se u borbu za nastup u evropskim takmičenjima.

LIGA 1 - 18. KOLO

Lil – Monpelje  2:1 (1:0)