Poruka upozorenja na stadionu u Hjustonu (©Reuters)

Meč kasnio dva sata zbog oluje, a onda kiša golova na terenu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 14.07.21. | 05:33

Šest pogodaka za sat vremena u drugom poluvremenu susreta Katara i Paname

Kopa Amerika i Evropsko prvenstvo su završeni, pa sada čekamo prvaka Severne, Srednje i Karipske Amerika. Mogao bi to da bude i Katar, pošto arapska selekcija ove godine gostuje na Gold kupu.

Nije to novost, jer u potrazi za napredovanjem i sticanjem iskustva reprezentativci Katara često putuju po svetu i "popunjavaju rupe" na raznim turnirima.

Debi na Gold kupu nije dobro prošao po njih. Prvo ga je pokvarila oluja, zbog koje je meč u Teksasu kasnio dva sata, a zatim i rival - selekcija Paname.

Iako je reč o učesniku Mundijala 2018, u Panami je na delu smena generacija, pa je ulogu favorita u ovom meču prvog kola Grupe D, bio Katar. Kako se rezultat odvijao, deluje opravdano, međutim, na kraju, nemaju zbog čega da se raduju gosti s Bliskog istoka. Triput su vodili, ali ne i pobedili. Reprezentativci Paname bili su uporni i uspeli da brzo odgovore na svaki pogodak rivala. Na kraju - 3:3.

Svih šest golova postignuto je u prvih pola sata drugog poluvreman. Strelci za Katar bili su Akram Afif u 48, Almoez Ali u 53. i Hasan al Heidos u 64. minutu iz penala, dok su za Panamu pogađali Rolando Blekburn u 51. i 58. minutu i Erik Dejvis u 79. iz penala.

U ovoj grupi su još Honduras i Grenada. Parovi 2. kola, za četiri dana su: Grenada - Katar i Panama - Honduras.