©AFP

Moizes u 95. minutu doneo pobedu Internasionalu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 12.07.22. | 03:25

Klub iz Porto Alegrea duboko u sudijskoj nadoknadi slomio otpor Amerike (1:0)

Paralelne borbe u Kopa Sudamerikani i brazilskoj Seriji A izazov su sa kojim se Internasional nosi uz dosta muke, međutim uprkos oscilacijama tim iz Porto Alegrea uspeva da održava korak u šampionskoj trci, dok je istovremeno u drugom takmičenju po kvalitetu u Južnoj Americi izborio mesto u četvrtfinalu.

Trostruki šampion Brazila i najbolji klub sveta u 2006. godini, posle pobede nad Kolo Kolom (4:1) kojom je nadoknadio dva gola zaostatka iz prvog susreta i plasirao se u četvrtfinale Sudamerikane, nastavio je niz izazova na domaćoj sceni protiv Amerike Mineiro. Uzdrmani gosti pobedom nad Gojasom (1:0) podigli su samopouzdanje pred teško gostovanje i pružili zavidan otpor jednom od konkurenata za titulu, međutim u petom minutu sudijske nadoknade ostali su praznih šaka (0:1).

Domaćin je bolje otvorio meč i preko Davida dva puta ozbiljno pretio Mateusu, međutim golman Amerike bio je na visini zadatka. Gosti su u završnici prvog poluvremena odgovorili preko Pedrinja, međutim njegov udarac sa ivice šesnaesterca završio je pored gola.

Internasional je i u nastavku bio konkretniji tim, međutim nerealizovane šanse mogao je da kazni međutim Daniel je sa dve sjajne intervencije sačuvao mirnu mrežu.

Konačno, posle kornera u petom minutu nadoknade, odbijenu loptu posle intervencije gostujućeg golmana u peterac je vratio Džoni, a Moizes je izbegao ofsajd zamku i sa druge stative je prosledio u mrežu za dragocena tri boda kojima je Internasional iskoristio krizu Palmeirasa i prišao na dva boda lideru Serije A.

BRAZIL 1 – 16. KOLO

Bragantino – Avai 4:0 (0:0)