©Screen shot

Nadoknada kobna za Banjalučane i Sarajlije... Borac ispustio podvig u Beču, stravičan volej ostavio Grbavicu u šoku (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 27.07.23. | 23:12

Sutjeska slavila protiv Santa Kolome (2:0), Levski bolji od Škupija (2:0)

Borac iz Banjaluke je ostao praznih šaka u Beču, iako je grčevito čuvao 0:0 protiv domaće Austrije. Ipak, sastav Vinka Marinovića je doživeo veliki pad koncentracije u poslednjim trenucima prve utakmice utakmice 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencije, što je iskoristio Haris Tabaković i pogotkom u četvrtom minutu nadoknade utakmice, posle ubitačnog kontranapada, doneo dragoceno slavlje ekipi Mihaela Vimera - 1:0 (0:0).

Sličnih osećanja prepunu Grbavicu napustili su igrači Željezničara, koji su branili prednost od 2:1 iz prvog poluvremena meča sa Nefčijem, ali su uporni Azerbejdžanci u petom minutu nadoknade stigli do velikog izjednačenja preko Rahmana Hadžijeva, koji je zahvatio fantastičan volej nakon bokovanja Ajdina Mulalića.

Banjalučani su meč okončali sa 27 odsto lopte u svom posedu, što dovoljno govori o odnosu snaga na samom terenu. Domaćin je konstatno napadao, ali nije uspevao da pronađe rešenje. Na kraju, gostima je ipak ponestalo snage, što je rezultiralo pobedonosnim pogotkom Tabakovića.

Sutjeska je rutinski izašla na kraj protiv Santa Kolome (2:0), mada su i gosti iz Andore imali svoje prilike tokom meča. Ekipa Nenada Brnovića je na vreme postizala golove na ovom meču, povela je pogotkom Đorđa Seletića u 24. minutu utakmice, dok je konačan rezultat postavila u 73. minutu preko Vuka Strikovića, čime je i definitivno srušena svaka nada gostiju da mogu da se vrate u život na Gradskom stadionu u Nikšiću.

Željezničar nije blistao, a pred krcatom Grbavicom, u sjajnoj atmosferi ipak nije uspeo da ostvari pobedu protiv Nefčija (2:2). Sve je krenulo od Dženana Haračića, kojem je ovo treći evropski pogodak na Grbavici ovog leta. On je goste načeo u 14. minutu utakmice. Ekipa iz Bakua se vratila u meč u idealnom trenutku, autogolom Aleksandra Kosorića u 44. minutu, ali je Grbavica ponovo eksplodirala u nadoknadi prvog poluvremena, sjajnim pogotkom Žozefa Amoe.

Prvo poluvreme u Sarajevu je bilo izuzetno atraktivno i efikasno, dok se u drugom delu vodila rovovska bitka na terenu. Sastav Adrijana Mutua je napadao, ali se sastav Nermina Bašića organizovano branio, delovalo da će uspeti da se odbrani, ali je onda usledio šokantan trenutak i evrogol Hadžijeva.

Levski je u Skoplju nadigrao Škupi (2:0) na krilima Brazilaca Veltona i Ronalda, a asistenciju je upisao i Rikardinjo.