Najmanja svetlost dovoljna je da osvetli tamu, a Kol Palmer u ovakvom Čelsiju šljašti (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 11.03.24. | 22:59

Možda je Čelsi preplatio 80 odsto igračkog kadra, ali je 47.000.000 bagatela za ono što donosi Sitijevo dete

Od početka sezone ne uspeva Čelsi da uspostavi kontinuitet dobrih rezultata i konačno se uzdigne do mesta u gornjoj poloivini tabele na duži period. Timski posmatrano, nisu se Plavci proslavili igrom u prethodnim mesecima, kuburili u duelima protiv iole organizovanijih ekipa i sebe praktično na polovini takmičarske godine isključili iz borbe za izlazak u Evropu preko Premijer lige.Kada ekipi Maurisija Poketina ne ide zaista ju je teško gledati, ali u retkim momentima ispiracije i razigranosti zaista ume da zaliči na tim u koji je uloženo oko milijardu evra u prethodne dve godine.

Poslednjih sedmica jedno je jasno. U trenucima kada se čini će tama potpuno preovladati na Stamford Bridžu i gurnuti Čelsi u bezdan, pojavi se Kol Palmer i spasi ono što može. Ofanzivni vezista koji je poslednjeg dana prelaznog roka prošle godine stigao sa Etihada za 47.000.000 evra daleko je najisplativije pojačanje u eri Toda Bolija, a u duelu 28. kola Premijer lige došao je do 11. pogotka u elitnom rangu ove sezone i još jednom preokrenuo stvari. Dao je 22-godišnjak gol za u 58. minutu za vođstvo Čelsija protiv Njukasla 2:1 i time još jednom suštinski prelomio meč. Istakao se i Mihajlo Mudrik elegantnim prodorom i golom za 3:1, a Njukasl je do kraja samo ublažio poraz za konačnih 3:2.

Da bi domaćin konačno mogao jednom da trijumfuje bez neizvesnosti izgledalo je posle pogotka Nikolasa Džeksona u šestom minutu. Senegalski napadač dao je najraniji gol Čelsija na Stamford Bridžu u Premijer ligi još od 2018. godine, a bivši napadač Viljareala deveti se put upisao u strelce.

Da je malo češće zdrav, bio bi Aleksander Isak jedna od najvećih zvezda svetskog fudbala, ali kada već nije tako, Šveđaninu ostaje da samo na mahome pokaž zašto su Svrake izdvojile 70.000.000 evra kako bi ga privolele iz Španije na Ostrvo. Nije mogao Đorđe Petrović ništa da učini posle filigranskog udarca momka poreklom iz Eritreje u samom finišu prvog poluvremena.

Palmerov trenutak inspiracije u 58. minutu doveo je Čelsi u ponovnu prednost, a samo dva minuta kasnije Rahim Sterling je zbog sebičnosti propustio veliku priliku da rešui utakmicu. Kada već bivši igrač Liverpula i Mančster Sitija nije lišio meč neizvesnosti, to je učinio Mihajlo Mudrik. Još jedan skupoceni delić Čelsijeve zlatne piramide došao je do četvrtog pogotka u Premijer ligi.

Njukasl je bombom Džejkoba Marfija uspeo da smanji zaostatak i uvuče nespokoj u poslednjih 15 miunuta, ali se Čelsi odbranio i stigao nadomak gornje polovine tabele.