Ne pomaže ni Gatuzo, ovaj Napoli je uklet: Povreda Kulibalija i Žervinjov nokaut u 90+3 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.12.19. | 20:41

Parma utišala nervozni i razočarani San Paolo - 1:2

Kriza je pustila svoje korene, nije uspela ni šok terapija sa Đenarom Gatuzom. Napoli je poražen na debiju popularnog Rina protiv Parme na San Paolu, a da situacija bude još teža po domaći tim povredu je doživeo i jedan od najboljih igrača ovog tima Kalidu Kulibali - 1:2 (0:1).

Napolitance je u trećem minutu nadoknade nokautirao Žervinjo, posle jednog u nizu kontranapada gostujućeg tima. Napoli je napadao, opsedao gol gostiju, ali nije obratio pažnju na najjače oružje Parme, a to su brzi kontranapadi, u kojimaje pored napadača sa Obale Slonovače, prednjačio i neuhvatljivi Dejan Koluševski.

Tako je bilo i u četvrtom minutu, kada je Kuluševski umakao Kulibaliju i matirao Mereta, a senegalski štoper doživeo povredu upravo u toj akciji, pošto se sapleo i nezgodno pao na ivici kaznenog prostora, pa ga je zamenio Luperto.

Napoliju se ofanziva isplatila tek u 64. minutu. Mertens je sjajno pronašao Milika, koji je glavom sa ivice kaznenog prostora matirao Luiđija Sepa. Belgijanac je samo minut ranije ušao umesto Alana i otvorio opštu opsadu gostujućeg gola. U završnici meča Gatuzo je probao i sa Lozanom, umesto Insinjea, što je dalo određenu svežinu u napadu, ali je očigledno nije bilo u defanzivi.

Parma se u kontranapadima oslonila na svoje najbrže igrače. Upravo je Žervinjo povukao akciju u 93. minutu, odigrao dupli pas Koluševskim, pa je Meret ostao nemoćan u situaciji jedan na jedan.

Parma se ovom pobedom učvrstila na sedmom mestu Serije A i iza sebe ostavila upravo Napoli, koji nije slavio ni na osmoj uzastopnoj utakmici u prvenstvu, pa je borba za plasman u Ligu šampiona sada prilično neizvesna i nerealna za klub sa juga Italije. Posebno što Napolitanci ulaze u plaklen raspored. Pre nove godine gostovaće Sasuolu, a u januaru slede mečevi sa Interom, Lacijem, Fiorentinom i Juventusom.