Nesreća za Vanju i srpsko-hrvatsku koalciju iz Torina u Veneciji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.09.21. | 22:40

Toro dugo vodio, domaćin izjednačio iz penala – 1:1

Mogao je Torino da nastavi impresivnu seriju i u Veneciji slavi treći uzastopni trijumf. Imao je sve u svojim rukama tim hrvatskog stručnjaka Ivana Jurića. Vođstvo, kontrolu meča, defanzivnu stabilnost. Ali je pao pod nekontorilisanim pritiskom domaćina i primio gol iz jedinog šuta u okvir gola. Na kraju možda i zasluženih 1:1.

Venecija je napadala stihijski, ali je u 78. minutu Okereke odlično pobegao Điđiju i naterao ga da startom sa leđa napravi najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo bivši omladinac Torina Aramu i uspeo nekako da prevari Vanju Milinković Savića. Bio je na lopti srpski čuvar mreže, ali je udarac bio suviše precizan.

Pored Milinković-Savića trener Torina Ivan Jurić uvrstio je u prvuz postavu i srpskog reprezentativca Sašu Lukića. Dobro je delovao Torino, posebno što je raspoložen za igru bio Brekalo. Veliki hrvatski talenat iskoristio je asistenciju i povratnu loptu Singa da u 56. minutu iz neposredne blizine dovede u vođstvo goste. Torino je, kao što smo napisali, delovao stabilno.

Ali je u finišu previše insistirao na defanzivi i praktično poklanjao prostor domaćinu. Jedna akcija je morala da prođe. Na veliku žalost Vanje Milinković Savića.

Mnogo uzbuđenja bilo je u poslednjem minutu sudijske nadokande. Odbranio je Vanja Milinković Savić slobodan udarac, jurnuo je u kontru Mandragora. Izdržao je sve startove domaćih igrača, uspeo da šutira, ali je izgubio duel sa golmanom Venecije.