Crveni đavoli ©Reuters

Nije lako gledati mučenje Mančester junajteda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.11.20. | 23:08

Prvo slavlje Crvenih đavola na Old Trafordu u Premijer ligi ove sezone - 1:0

Nije lako gledati mučenje Mančester junajteda ni ako ste prosečan ljubitelj fudbala, a posebno ne ako vam srce kuca za Crvene đavole. Ekipa Ole Gunara Solskjera večeras se ozbiljno pomučila da bi slomila otpor Vest Bromvič Albiona, ali ne zbog toga što je sastav Slavena Bilića odigrao nekav vanserijski meč, već zbog nemogućnosti domaćeg tima da dođe do povezanosti u svojoj igri. Na kraju se može reći da je VAR bio na strani domaćih. To se pre svega odnosi na trenutak iz 47. minuta kada je poništen dosuđeni jedanaesterac za goste, iako je u prvi mah delovalo da je Bruno Fernandes udario protivničkog igrača u šesnaestercu. Samo devet minuta kasnije na suprotnoj strani je dosuđen opravdani jedanaesterac za domaćina, pa je upravo Bruno Fernandes bio precizan. I to iz drugog puta, nako što mu je Sem Džonston odbranio prvi, ali je prerano izašao sa gol-linije - 1:0 (0:0).

Čitavu utakmicu Mančester je imao loptu u svom posedu i pokušavao da pronađe putkotinu u protivničkoj odbrani. Ponovo je najviše izrazitih prilika imao Antoni Marsijal, ali je odavno jasno da Francuz nije gol-igrač. Potrebno mu je mnogo prilika pred protivničkim golom, pa se nikada ne možete u potpunosti osloniti na njegovo golgetersko umeće.

Vest Brom će spasonosne bodove morati da potraži na nekom drugom mestu. Večeras će žaliti za dve situacije s prvog poluvremena, kao i poništenim penalom s početka drugog, ali je sve ostalo bilo u potpunosti podređeno odbrani gola i opstrukciji domaće igre.

Nemanja Matić je čitavu utakmicu proveo na terenu, dok je Bane Ivanović, koji se vratio nakon pauze izazvane virusom korona, i igrao do 79. minuta kada ga je zamenio Korvinović. Junajted se sa ovom pobedom probio do dvetog mesta, dok je Vest Brom ostao ispod crte sa svega tri.