Robert Prosinečki (©Reuters)

Noć čuda u Turskoj: Robi u nadoknadi pao tamo gde nije smeo

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.07.20. | 22:07

Sedam golova u poslednjih 10 minuta utakmica

Noć neverovatnih preokreta u Turskoj. Na tri utakmice čak sedam golova je postignuto od 85. minuta do kraja, a na dve su ti pogoci bili za potpuni preokret. I tabela je zbog toga menjala izglede kako koji minut prođe.

Najveći šok doživeo je Kajzeri kojeg s klupe vodi Robert Prosinečki. Njegov tim je poražen na gostovanju Rizeu, direktnom konkurentu za opstanak, pa su sada crveno-žuti Velikog Žutog ponovo ispod crte – 3:2.

Šokantno je, međutim, kako je Kajzeri izgubio utakmicu. Sve do 87. minuta bilo je 1:1. A, onda su gosti izvukli penal, koji je Kravec iskoristio i doneo timu Prosinečkog vođstvo od 2:1. Ni najveći pesimisti među fanovima Kajzerija nisu mogli da očekuju potpuni obrt. Prvo je Garmaš u 92. minutu izjednačio srećnim golom, uz karambol u šesnaestercu, da bi samo 60 sekundi kasnije Fernandes udarcem glavom posle slobodnjaka okrenuo na 3:2 i doneo pobedu Rizeu koja ga je podigla iznad crte.

Šok je doživela i Konja na gostovanju kod Gacijantepa. Golom u 13. minutu imala je vođstvo i tri boda u rukama, koji bi je digli iznad ambisa. A, onda potop, preokret, poraz – 2:1.

Isto su bila kobna samo dva minuta. U 87. je Maksim izjednačio iz penala, a u 88. Sojpal je pogodio za 2:1. Igralo se 100 minuta u Gacijantepu, a domaćin je uspeo da kazni juriš Konje po bod, pa je u 99. minutu Pavlovski pečatirao na 3:1.

Do pobede preokretom je došao i Bešiktaš. Kasimpaša je vodila na poluvremenu sa 2:1, a sve do 90. minuta je bilo nerešeno. I onda u 90. minutu Ruiz je centrirao, a Jalčin u padu sa peterca glavom postigao pogodak za 3:2.

TURSKA 1 - 31. KOLO

Genčerbirligi - Fenerbahče 1:1 (0:0)