Noć za pamćenje navijača PSV Ajndhovena: Majstorija Bergvajna za novi ugovor i promocija generacije koja raste (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.08.19. | 21:57

Filipsovci sa najmlađih startnih 11 posle pet godina lagano slavili u Almelu protiv Heraklesa - 0:2

Bez Čakija Lozana koji se sprema za prelazak u Napoli, ali sa motivisanim Stivenom Begvajnom u napadačkom modu PSV iz Ajndhovena je upisao drugu pobedu u novoj sezoni. Ekipa Marka van Bomela savladala je Herakles u neprijateljskoj atmosferi u Almelu sa 2:0 gde ih je dočekao džinovski srednji prst preko cele tribine na kojoj su bili domaći fanovi.

Ta "dobrodošlica" kao da je motivisala Filipsovce da zapnu iz sve snage, a već posle 16 minuta igre Stiven Bergvajn je sjajnim udarcem sa distance obeležio novi ugovor koji je danas potpisao, a kojim su okončana sva nagađanja oko njegove budućnosti. Odlično je krilni napadač gostiju šutirao, golman Heraklesa nije imao šanse da ga zaustavi.

Mogli su gosti u prvom poluvremenu do izjednačenja, ali je posle pokušaja Van der Vatera lopta otišla tik pored stative. Tražili su gosti penal u finišu prvog poluvremena, ali je glavni arbitar posle provere sa VAR sistemom odlučio da nastavi igru bez najstrože kazne.

Drugo poluvreme donelo je rutinsko odrađivanje posla za goste. Posle sjajne kontre u 58. minutu Filipsovci su stavili tačku na ovaj meč, a strelac je bio supertalentovani vezista Mohamed Ihataren koji je postao i peti najmlađi strelac u istoriji velikana iz Ajndhovena sa samo 17 godina i 187 dana.

PSV je večeras oborio nekoliko rekorda, a najzanimljiviji je da je njihov trener izveo na teren najmlađih startnih 11 još od decembra 2014. godine. Očigledno je da u Ajndhovenu imaju jasan plan i da je osim borbe za titulu prioritet kluba i promocija talenata koji dolaze.