Novosađani preko Kruševca do petog mesta Mozzart Bet Prve lige

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.02.23. | 18:13

RFK Novi Sad slavio pod Bagdalom u okršaju protiv Trajala (0:3)

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Kruševca/

Najavljivali su Gumari dobru partiju protiv ojačane ekipe iz Novog Sada, ali su gosti lako odneli plen iz Lazarevog grada i učvrstili se u gornjem delu tabele - 0:3 (0:2). Golove su postigli Mladenović, Jovanović i Balabanović u 28, 32. i 71. minutu.

Rešili su Kanarinci sve za četiri minuta prvog dela igre, kada je Balabanović, inače igrač utakmice, sjajno našao Mladenovića kome nije bilo teško da matira Jordanova. Golman Trajala je, nedugo zatim, napravio katastrofalnu grešku posle kornera, nije uspeo da zahvati loptu, i Jovanović je već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika.

Imao je Trajal dobru priliku da u završnici prvog dela igre prepolovi prednost gostiju, ali je lopta "samo" išla po gol liniji. U nastavku se Balabanović, posle dobrog prodora, upisao u strelce, da bi prečka zaustavila još veću katastrofu Trajala posle šuta Mladenovića.

Novosađani su nakon trećeg trijumfa zaredom stigli do pete pozicije, izjednačivši se po broju bodova sa četvoroplasiranom Inđijom, dok je Trajal skliznuo na deveto mesto Mozzart Bet Prve lige.