Od oca je ostanulo sinu: Cveta porodično stablo Van Hojdonk

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.04.22. | 14:14

Mladi napadač Herenvena rešio Derbi severa, Stevanović bez minuta

U epskoj narodnoj pesmi Uroš i Mrnjavčevići jedan stih kaže „Od oca je ostanulo sinu“. U Holandiji verovatno ne znaju za pretkosovski ciklus, ali tamošnja, pa i svetska javnost, i te kako dobro zna ko je Pjer van Hojdonk, a kako stvari stoje izgleda da su fudbalski geni sa nekadašnjeg centarfora Fajenorda prešli i na naslednika.

Možda ne bi trebalo suditi samo na osnovu jedne utakmice, možda je samo incident, a može biti da je pred Sidnejom van Hojdonkom blistava karijera. Nagovešteno u Derbiju severa, u okviru 29. kola Eredivizije, pošto je 22-godišnji špic maltene sam razoružao Groningen – 3:1.

Sidnej van Hojdonk je zimus stigao na Lenstra stadion kao pozajmljen fudbaler Bolonje, pošto se kod Siniše Mihajlovića nije naigrao. Kod Danca Obija Tobijasena je odmah dobio šansu, bio precizan u porazu od Utrehta, asistirao u slavlju na Heralesa, a onda u nedeljnom matineu eksplodirao. Dao je dva gola i postarao se da Srca upišu 29. pobedu u susretu ovih timova.

Nekadašnji član Brede (23 gola na 70 mečeva) pogađao je u uvodnim minutima oba poluvremena i tako usmerio Herenven ka petom meču bez poraza, ujedno ga udaljio od opasne zone, a sprečio napredak Groningena u borbi za mesto koje vodi u Evropu, pošto su Zeleni pretrpeli drugi uzastopni poraz, posle onog na Euroborgu od Ajaksa u minuloj rundi.

Srpski internacionlaac Filip Stevanović presedeo je meč na klupi za rezerve.