Bonaventura i Toreira (Reuters)

Okvir gola najveći neprijatelj Bolonje, a Franki groblje Mihinih snova o pobedi

Vreme čitanja: 3min | ned. 13.03.22. | 14:34

Domaćin slavio minimalnim rezultatom na Artemio Frankiju zahvaljujući golu Lukasa Toreire iz 70. minuta

Nije se Bolonja Siniše Mihajlovića naigrala fudbala na Artemio Frankiju - alibije može da traži u crvenom kartonu svog Kevina Bonifacija u prvom poluvremenu i činjenici da joj je okvir gola ponovo bio smrtni neprijatelj, ali to ne menja realnost - Tim iz Đenove je ostao na samo jednom trijumfu iz poslednjih osam prvenstvenih utakmica, a Artemio Franki ostao je groblje Mihinih snova o pobedama - 1:0.

Osam puta je srpski stručnjak gostovao u Firenci. Činio je to u četiri navrata sa Bolonjom, dva puta je dolazi sa karavanom Torina i po jednom kao trener Milana i Sampdorije i tek tri puta je ostao neporažen, bez ukusa pobede u ustima.

A moglo je tako dobro da počene da već posle tridesetak sekundi udarac Roberta Sorijana iz šesnaesterca nije zaustavila prečka. Ne bi ta prečka toliko zabolela goste da im to nije bio 16 put ove sezone kako im okvir gola kvari planove. A onda je i 17. po redu "stop" od okvira gola došao u 40. minutu posle pokišaja Rikarda Orsolinija. Taj je već počeo više da peče. Pisali smo često o maleroznom Tamiju Abrahamu koji je u dresu Rome pogađao okvir gola u sedam, osam navrata, ali na nivou Serije A u ovom pogledu nema nesrećnije ekipe od Rosoblua.

Samo minut kasnije Bonifaci koji je sredinom poluvremena zaradio prvu javnu opomenu, pocrveneo je i ostavio ekipu na cedilu, a koliko je Bolonja bila inferiorna sa desetoricom adekvatno oslikava detalj da je ekipa sa Renato Dalare završila utakmicu bez udarca u okvir gola.

Krenuli su fudbaleri Viole po trijumf u drugom poluvremenu, a fortuna počela da uravnotežuje tasove na kantaru kada je Lukas Toreira pogodio stativu u 53. minutu. Onda je četvrt sata kasnije blokiran i obećavajući pokušaj Nika Gonzalesa, ali je vrlo brzo Toreira zasuo Franki radošću. Dobio je Urguvajac loptu od Kastrovilija posle odličnog centaršuta Bonaventure, te je uspeo nekako da je iz peterca umulja u gol.

U završnih petnaestak minuta Vinćenco Italijano ukazao je poverenje srpskom beku Aleksi Terziću koji je ušao umesto Kristijana Biragija. Nekadašnjem fudbaleru Crvene zvezde i Grafičara je ovo bio deseti nastup od starta sezone, a deveti ulazak sa klupe.

Pokušala je Bolonja u završnici da se domogne bode, ali pokušaji Arnautovića iz 78, odnosno Sansonea iz 90. minuta nisu zabrinuli Violu koja je upisala treću pobedu u poslednjih pet utakmica.