Printskrin

Opet kiks: Braga kocka treće mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.06.20. | 23:40

Jako loša reakcija i skrivljen penal skupo koštali ekipu iz Kamenoloma - 0:1

Braga je u prošloj rundi iznenađujuće poklekla na gostovanju Santa Klari, a ni večeras u Kamenolomu nije uspela da popravi utisak u utakmici u kojoj je dočekala Boavistu. Ne da nije uspela da ga popravi, već ga je i pokvarila porazom od Boaviste od 0:1 (0:0) kojim je stavila treće mesto u šampionatu na kocku.

Posle 45 minuta igre Braga nije uspela da dođe do prednosti i materijalizuje veći posed lopte, a to joj se osvetilo već na startu drugog poluvremena.

Boavista je u 57. minutu dobila priliku da stigne do prednosti, a Bueno je izveo jedanaesterac i nije ispustio takvu šansu, pa su gosti iznenađujuće ispisali 0:1 na semaforu.

Svemu je prethodila užasna greška beka Esađa koji je bukvalno šutnuo protivničkog igrača za čist penal. Zaista je neshvatljiv potez ovog igrača koji je direktnom greškom presudio svojoj ekipi.

Braga je pre pauze bila čvrsto na nogama, ali ostaje da se vidi kako će se navići na život bez trenera Rubena Amorima. Talentovani stručnjak prešao je u Sporting, a zamena je stigla u vidu Kustodija, početnika, koji je debitovao pobedom u poslednjoj utakmici pred pauzu, mada je, videli smo, dobio šamar od Santa Klare u prošlom kolu. Sada je usledio novi.

Posle ove utakmice Braga ima 46 bodova, isto koliko i Sporting, dok je Famalikao na 43. Boavista je konačno slavila i sada ima 32 boda što je dovoljno za desetu poziciju.