Đorđe Despotović dva puta za pobedu Rubina nad Spartakom posle sedam godina (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.21. | 14:16

Kvinsi Promes odigrao svih 90 minuta...

Skoro sedam punih godina Rubin nije uspevao da dobije moskovski Spartak u ruskom šampionatu... Sedam godina, iliti 13 utakmica u nizu, a onda je na Otkritije arenu zakoračio Đorđe Despotović i sa dva hica konačno kreirao pobedu tima iz Kazanja - 2:0!

Srpski reprezentativac se s ova dva pogotka probio na treće mesto liste strelaca ruske Premijer lige (ukupno devet golova) i od vodećeg tandema iz Zenita (Sardar Azmun/Artjom Dzjuba) dele ga samo dva koraka. Rubin zahvaljujući velikom trijumfu uspešno nastavlja borbu za izalazak u Evropu, dok je Spartak propustio jedinstvenu šansu da prekine seriju loših rezultata i da se približi lideru iz Sankt Peterburga i moskovskom CSKA.

Armejci su zadržali drugo mesto, s dva boda više od gradskog rivala, dok je Zenit povećao razliku i sada je lepih plus sedam deset kola pre kraja šampionata.

Rubinu je posao bio značajno olakšan jer je Roman Zobnin u sudijskoj nadoknadi prvog dela zaradio crveni karton. Sve do 71. minuta, kada će i Danac Abildgor usled duplog žutog kartona morati van igre, gosti su imali igrača više u polju. I to su umeli da iskoriste u 53. minutu. Mlađani Kvarackelija divno je proigrao Đorđa Despotovića, da bi ovaj manirom vrhunskog golgetera plasirao loptu pored golmana Spartaka - 0:1.

Desetak minuta kasnije povremeni reprezentativac Srbije našao se u još jednoj šansi, nije je iskoristio, a domaćinu je u 80. minutu poništen gol zbog ofsajda.

Konačan rezultat Despotović je postavio u samom finišu, kada je kepo ispratio akciju svog tima i reagovao na odbijenu loptu...