©AFP
©AFP

Otpisani Interov đak nastavio da se odužuje Bolonji: Nesuđeni "kusur" za Samardžića koban po Torino

Vreme čitanja: 2min | pon. 27.11.23. | 22:55

Đovani Fabijan drugi put ove jeseni junak svog tima, večeras koban po Bikove (2:0)

Sudbina Đovanija Fabijana ovog leta bila je potpuno neizvesna, a jedino što se nije dovodilo u pitanje bio je rastanak sa Interom. Talentovani vezista nije bio viđen u projekcijama Nerazura i posle lekarskih pregleda samo se očekivalo ozvaničenje prelaska u Udineze u okviru transfera Lazara Samardžića, međutim posle propalih pregovora sa Srbinom, priliku je iskoristila Bolonja koja već ubira plodove investicije od 5.000.000 evra.

Suvišan na stadionu Đuzepe Meaca, Fabijan je stigao u Bolonju i posle dva boda protiv Kaljarija, večeras doneo još tri na megdanu Torinu (2:0).

Fudbaler rođen 2003. godine posle simboličnog debija i tek jednog minuta protiv Juventuisa, na drugom koraku, protiv Kaljarija, dobio je nešto konkretniju šansu i posle samo tri minuta na terenu zatresao mrežu gostiju pri rezultatu 1:1 i režirao dragocenu pobedu. Uloga junaka očigledno se dopala mladom Italijanu koji je u međuvremenu upisao samo 15 prvenstvenih minuta, a za prvi susret u startnoj postavi odužio se vodećim golom protiv Bikova večeras.

Pukla je odbrana gostiju u 56. minutu, a perspektivni vezista je u kontri uspeo da prođe i golmana Torina posle čega je rutinski zatresao mrežu. Fabijanov gol ostao je jedini do sudijske nadoknade kada je spušten gard gostiju kaznio Zirkze i šestim prvenstvenim pogotkom otklonio sve dileme po pitanju ishoda.

Junak pobede domaćina, doneo je klubu sa stadiona Renato Dalara pet od dosadašnjih 21 boda iako je upisao tek 101 minut u Seriji A, a osim što je kupio sebi mesto i u narednim izazovima dao je povod rukovodstvu Intera da se zapita da li ga se olako odreklo, mada delimičnu utehu Nerazurima ostavlja klauzula reotkupa po kojoj mogu da mladog reprezentativca Italije vrate u svoje redove za 12.000.000 evra.

Empoli - Sasuolo 3:4 (2:2)

/Kaputo 3 penal, Facini 35, Kovalenko 86 - Pinamonti 9, Enrike 20, Berardi 66, 90+2/

Frozinone - Đenova 2:1 (1:1)