Panama šokirala Amerikance posle penala

Vreme čitanja: 1min | čet. 13.07.23. | 05:01

Sjedinjene Američke Država poklekle u polufinalu Gold Kupa

Sreća u penal lutriji se osmehnula Sjedinjenim Američkim Državama se u četvrtfinalu Gold Kupa protiv oslabljene Kanade, ali sada su na isti način izgubili u polufinalu protiv Paname.

Veliko čudo je kompletirano posle šutiranja penala u kojem je Panama slavila sa 5:4 pošto je posle 120 minuta fudbala na semaforu stajalo 1:1.

Iako je meč igran u San Dijegu, osećalo se da domaćin nije na adekvatnom nivou. Gosti su dva puta zatresli mrežu Amerikanaca, ali oba puta je gol poništen zbog ofsejda.

U prvom produžetku Panama je ponovo zablistala, tada je i povela preko Andersona u 99. minutu, ali je domaćin uspeo da izjednači preko Fereire u 105. minutu.

Na kraju je isti igrač jedan od tragičara pošto je promašio penal, i to prvi, u šestoj seriji je neprecizan bio i Roldan što je označilo da je Panama pobedila i tako šokirala Sjedinjene Američke Države što je malo ko očekivao pre meča.

Mlada ekipa Amerikanaca je tako zaustavljena da drugu godinu zaredom osvoji Gold Kup.