Pazarci teraju Stankovića i prizivaju povratak Gaćinovića: I Kolubara odnela bodove sa Jošanice

Vreme čitanja: 3min | sub. 18.03.23. | 16:17

Poraz Novog Pazara od Kolubare u 27. kolu Mozzart Bet Superlige - 0:1

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Novog Pazara/

Pobeda Kolubare u prvenstvu, pa trijumf Pazara u Kupu Srbije, a danas je u 27. kolu Mozzart Bet Superlige nastavljen naizmeničan niz u ovosezonskim međusobnim duelima dva kluba. Kolubara je kraj Jošanice upisala važna tri boda u borbi za plej-of - 1:0 (0:0).

Ekipa Aleksandra Stankovića nije uspela da nađe ključ za tvrdog rivala, a Kolubara se radovala na krilima jedinog strelca Uroša Đuranovića.

Sa tribina se tokom drugog poluvremena i na kraju čulo "promenite trenera", "Aco, odlazi" i "Gaćine, vrati se".

Izlazak iz sporog ritma nagovestio je Petar Đuričković u 16. minutu iz slobodnog udarca sa oko 25 metara i minut kasnije sa manje distance, posle kornera koji je bio posledica prvog od dva pokušaja iskusnog veziste, kada je lopta otišla daleko od gola Lazarevčana.

Lepa akciju u 21. minutu započeo je Numan Kurdić, a nastavio Samir Radovac do Mitra Ergelaša, ali je mladi reprezentativac Srbije osujećen u pokušaju da u petercu proigra Andriju Majdevca. Čuvar mreže gostiju Dejan Stanivuković dobro je reagovao.

U situaciji da možda konkretnije ugrozi gol Plavih našao se Vanja Ilić u 24. minutu, ali budan je bio Kurdić. Dva minuta kasnije sa skoro 20 metara nanišanio je Radovac, a odbranio Stanivuković.

Ergelaš je sa ivice šesnaesterca u 33. minutu ponovo zaposlio Stanivukovića, da bi nepunih 60 sekundi docnije Radovac loše reagovao u želji da popravi poziciju za šut iz neposredne blizine.

Do odlaska na odmor probali su Stankovićevi izabranici da ispletu mrežu mrežu ispred Stanivukovića, zujale su povremeno lopte sa krila, koje su lako rešavali fudbaleri Kolubare. Probao je Majdevac sa oko 18 metara u poslednjim momentima prvog dela meča, lopta je završila pored gola.

Hladan tuš za oko 3.000 gledalaca u 50. minutu. Korner sa desne strane izveo je Vanja Ilić, a do tog trenutka skoro neprimetni Đuranović snažno je trznuo glavom sa prve stative i sproveo loptu u mrežu Filipa Kljajića - 0:1.

Neposredno po ulasku u igru, Slobodan Stanojlović je u 57. minutu iz slobodnjaka sa preko 25 metara stavio na iskušenje Stanivukovića. Minut kasnije, na drugoj strani blokiran je Nemanja Nikolić.

Imali su Plavi igrača više od 63. minuta, kada je Vasilije Bakić dobio drugi žuti karton zbog oštrog starta nad Nikolom Bogdanovskim.

Uprkos brojnim izmenama i brojčanoj prednosti, Pazarci su teško dolazili do pravih šansi za gol. Pokušavali su Kurdić u 68, Majdevac u 83, Filipović u 85. i Stanojlović u 90. minutu, ali su mnogo opasnije bile prilike na drugoj strani, u kojima su se našli Damir Sadiković u 69. i Đuranović u 87. minutu.

Ostalo je 0:1, a momci u plavo-belim dresovima dugo posle utakmice ostali su na terenu u razgovoru sa svojim najvatrenijim pristalicama sa severne tribine.