Pet golova, crveni karton, dva penala i šok za Bragu u 92. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.06.20. | 22:08

Favoriti u Portugaliji imaju mnogo poteškoća

Kiksali su redom Porto, Benfika i Sporting, a večeras je taj vozić neuspeha nastavila Braga.

Tim iz Kamenoloma je večeras gostovao Santa Klari, ali je upravo poput kamena pukao pod pritiskom domaćina u ludoj utakmici u kojoj je viđeno pet golova, a videli smo i crveni karton, kao i dva penala, te gol u 92. minutu kojim je Braga potpisala kapitulaciju - 3:2 (1:1).

Braga je na ovoj utakmici vodila prvo sa 1:0, potom i sa 2:1, ali je na kraju najviše greškom golmana Mateusa izgubila duel u kom je najmanje mogla do boda.

Gosti su poveli u 20. minutu iz penala, ali je Tijago Santana poravnao 14 minuta kasnije i to je bio rezultat na poluvremenu. U drugih 45 minuta nastala je prava ludnica. Puno preokreta, kao na rolerkosteru.

Prvo je Trinkao dao gol za Bragu u 56. minutu i tada je delovalo da Braga kao favorit neće izneveriti. A onda je u 64. minutu Silva dobio drugi žuti karton pa je Braga ostala sa igračem manje.

Samo dva minuta kasnije Tijago Santana je dao drugi gol na utakmici i poravnao na 2:2 što je garantovalo neizvesnu završnicu. I ona je baš bila uzbudljiva.

Greškom golmana Mateusa Santa Klara je došla do lopte, Linkoln je centrirao, a Karvalju je preostalo lakši deo posla za totalni nokaut u 92. minutu.

Pre pauze u šampionatu, Braga je bila veoma dobra. Zasela je na treće mesto nanizavši deset mečeva bez neuspeha, na kojima je ostvarila devet pobeda.