
Piksija zovu iz Afrike, da se bori za titulu i Ligu šampiona
Vreme čitanja: 2min | čet. 05.02.26. | 19:50
Posle rastanka sa Orlvima, bivši selektor bi mogao da dobije novi posao
Bio je u Japanu, radio u Kini, a možda bi Dragan Stojković opet mogao da se otisne daleko od Srbije. Ne u Aziju, nego u Afriku.
Bivši selektor našeg državnog tima je kandidat da sedne na klupu Esperanse iz Tunisa. Prema pisanju tamošnjih medija, trener Maher Kanzari je pod pritiskom, sprema mu se smena, a kao rešenje je urpava kluba označila upravo Piksija.
Izabrane vesti
Osim tog detalja, nema više nijednog dodatnog koji bi sugerisao na koliko bi saradnja bila oročena, niti koliko bi novca dobio bivši trener Nagoje i Gvangdžoa.
Esperansa je najpoznatiji klub u Tunisu, vlasnik 34 pehara prvaka, u poslednjih devet godina osam puta je bila šampion. U ovom trenutku zaostaje samo bod za vodećim Klub Afrikanom.
Osim uspeha na tlu Tunisa, Esperansa – za koju je nekad igrao i bivši vezista Partizana, Kamel Zaim – osvojila je četiri puta Ligu šampiona Afrike, a u ovom izdanju je pred plasmanom u narednu fazu, iz četiri susreta osvojila je šest bodova i kao drugoplasirana bi trebalo da ode u eliminacije.
Podsećamo da je Stojković sredinom oktobra okončao mandat na klupi reprezenatcije Srbije, gde je proveo četiri i po godine i tokom tog perioda odveo Orlove na dva velika takmičenja (Svetsko prvenstvo u Kataru i EURO u Nemačkoj), kao i da je izborio plasman u A diviziju Lige nacija. Loše igre, a posebno skroman činak u poslednjim mundijalskim kvalifikacijama koštali su ga gubitka posla posle poraza od Albanije.




.jpg.webp)




.jpg.webp)



