Potop Liona: Garsija isključen u 23. minutu, Monako u polufinalu Kupa (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 21.04.21. | 23:19

Na kraju – 2:0, sudija Frapar u fokusu

Zanimljiv sudar Liona i Monaka u četvrtfinalu Kupa Francuske, iz više razloga. Rudi Garsija isključen je u 23. minutu utakmice posle prigovora, Lion je kasnije ostao i sa igračem manje, a Monako je slavio sa 2:0 (0:0) i tako se plasirao u polufinale.

Treba reći da je sudija na ovoj utakmici bila dama - Stefani Frapar. Pokazala je autoritet sa dva crvena kartona, a danas je objavljeno da će ona biti prvi ženski sudija koji će suditi zvanične utakmice Evropskog prvenstva za muškarce.

Dakle, nema šale sa njom. To je Lion naučio na teži način. Bio je bolji u prvom poluvremenu, ali nije iskoristio šanse.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je u drugom prvo poništen gol Kornea posle gledanja VAR-a, da bi samo minut kasnije Lion ne samo ostao bez gola, već je i primio jedan. I to iz penala. I to posle kog je Diomande dobio drugi žuti karton, pa je morao napolje. U jednom minutu je Lion izgubio utakmicu.

Ben Jeder je uspešno realizovao penal, a igrači Liona su se žalili da je zastao prilikom izvođenja istog.

Do kraja utakmice je Monako sa igračem više uspeo i da podigne prednost, a Foland je postigao vrlo lep gol u 61. minutu kada je zakucao loptu u prvi ugao gola Liona.

Oba tima su u borbi za titulu prvaka Francuske, ali nije da ih ne zanima uspeh u Kupu. Zato će Monako igrati u završnici ovog takmičenja.