Probuđeni Lakazet oteo bodove Dogama iz čeljusti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.10.22. | 22:36

Lil dominirao, Lion pobedio – 1:0

Da je Kalimero umesto doge u grbu Lila, zavapio bi večeras „Nepravda“!

Lil je odigrao jako dobru utakmicu u Lionu, bio bolji tim po svim parametrima, diktirao je ritam, držao loptu, ali na kraju su sva tri boda ostala Dečacima – 1:0.

„Dečak“ koji je zaslužio čokoladu je Aleksandar Lakazet, koji je u 74. minutu ispratio akciju i reagovao na povratnu loptu levog beka Nikolasa Taljafika. Realizacija je bila najlakši deo posla, sa tim nekadašnji špic Arsenala nema problema.

Velika je pobeda za Lion, ovo mu je druga uzastopna, svetlo se najzad vidi na kraju tunela. A, Lakazet se potpuno probudio otkako je Loran Blan preuzeo dirigentsku palicu. Na tri utakmice postigao je četiri gola i upisao asistenciju.

A, Lil i te kako ima za čim da žali. Sve do gola bio je bolji tim. Džonatan Dejvid je pravio strašne probleme domaćinu, u 21. minutu je njegov udarac volšebno odbranio golman Lopes, a proklinjaće večeras kanadski reprezentativac 31. minut kada je istrčao perfektnu kontru, lobovao iz punog trka golmana Liona, ali se isprečila – prečka.

Pre gola Lakazet je u 57. minutu imao dobru priliku, našao se u sredini šesnaesterca, međutim, izblokirao ga je jedan defanzivac Lila u poslednjem trenutku.

Poslednju veliku šansu za Doge imao je Anhel Gomes u 60. minutu, njegov udarac sa 16 metara uspeo je Entoni Lopes refleksnom reakcijom da zaustavi. Imao je i Remi Kabelja priliku deset minuta pre kraja, samo što je traljavo šutirao, tu čuvar mreže Liona nije imao nikakav problem da stopira loptu.

FRANCUSKA 1 – 13. KOLO

Lans - Tuluz 3:0 (0:0)