Prva liga Srbije: Kragujevčani treće kolo bez pobede, goleada Pančevaca za beg od opasne zone

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.04.21. | 18:24

Utakmice 26. kola donele pregršt uzbuđenja

Uprkos činjenici da ga već mnogi vide u eliti, Radnički iz Kragujevca treće uzastopno kolo je prosuo bodove, a drugi vezani poraz na strani lideru Prve lige naneo je Dinamo iz Vranja koji je slavio 2:1.

Tim koji je u 23 kola pretrpeo samo jedan poraz, drugi put u tri kola ostao je praznih šaka, pa je posle poraza od Radničkog iz Pirota (0:1) i remija u susretu sa Kabelom (0:0), današnji peh uticao da se prednost u odnosu na drugoplasirani tim smanji na samo četiri boda.

Vranjanci su do vođstva stigli u 42. minutu preko Mlađana Stevanovića, a prednost stečenu u završnici prvog poluvremena udvostručili su u 58. minutu golom Dejana Tumbasa. Šest minuta kasnije gosti su uspeli da smanje zaostatak pogotkom Ćirovića i vrate neizvesnost, međutim ne i da izbegnu poraz.

Kiks Kragujevčana na najbolji način iskoristili su igrači drugoplasranog Kabela koji su pobedom nad Žarkovom (2:0) prišli lideru, ali se i udaljili trećeplasiranoj Kolubari koja je na gostovanju Sremskoj Mitrovici osvojila samo bod (1:1).

Kad je u pitanju borba za opstanak u drugom rangu domaćeg takmičenja važne bodove uz Dinamo iz Vranja osvojili su fudbaleri Železničara iz Pančeva koji su u goleadi (5:2) na svom terenu stigli do tri boda protiv Jagodine, direktnog konkurenta za mesto u mirnoj luci.