Puca u vrhu Cvajte: Šalke sve bliži povratku u elitu, Verder komplikuje sebi život

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.22. | 15:30

Tim sa Vezera samo remizirao kod kuće sa Nirnbergom – 1:1

Gužva u vrhu Cvajte, a samo su četiri kola ostala do kraja. Od vodećeg Šalkea, pa do petoplasiranog Nirnberga ukupno je šest bodova razmaka.

Dva velika derbija iz vrha, između kandidata za promociju, igrala su se danas, a Šalke je najveći dobitnik dana, jer je kao gost pregazio Darmštat sa 5:2.

Čak pet golova viđeno je u prvom poluvremenu, koje je tim iz Gelzenkirhena dobio sa 3:2. Ali, Rudari su u istom ritmu nastavili u drugom delu, što Darmštat nije mogao da prati. Briljirao je tandem Terode – Bulter, koji je režirao svih pet golova za Šalke. Iskusni napadač Simone Terode je postigao prva dva pogotka za momke u tamnoplavim dresovima, a onda je palicu prepustio Marijusu Bulteru, koji je spakovao naredna tri. Obojica su na svoj konto upisala i po jednu asistenciju.

Šalke sada ima tri boda više od drugoplasiranog Verdera, a sledećeg vikenda će imati maltene meč loptu za promociju: dočekaće u Gelzenkirhenu upravo ekipu iz Bremena.

Verder je razočarao danas navijače. Imali su „zeleni“ priliku da pobedom otpišu Nirnberg iz trke, ali i da pobegnu Sankt Pauliju na tri boda razlike, međutim, nisu uspeli – 1:1.

Iako je tim iz Bremena bio mnogo bolji takmac, pogotovo u drugom poluvremenu, stigao je samo do boda. Nirnberg je poveo u prvom delu iz penala, Verder je imao samo jalovu inicijativu. U nastavku domaćin je bio opasniji, stvorio je dosta prilika za gol, ali jedino je Vejzer u 65. minutu bio precizan.

Kolosalnu šansu imao je Dukš tri minuta pre kraja da donese zasluženu pobedu Berderu, ali je pogodio – prečku.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković je odigrao svih 90 minuta u timu Verdera.