Rajković i Murići odveli Majorku u raj (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 25.05.23. | 21:27

Klub sa Baleara opstao, Valensija i dalje u opasnoj zoni – 1:0

Klub sa ostrva je najzad u mirnim vodama. Majorka će i sledeće sezone igrati u Primeri, pošto je večeras obezbedila opstanak u ligi.

Tim sa Baleara je pobedio Valensiju u sudaru ekipa iz opasne zone, pa dok je Majorka isplivala, Slepi miševi će morati još da se znoje u poslednja dva kola prvenstva – 1:0.

Gol za pobedu postigao je Vedat Murići u 64. minutu, onako kako najbolje ume: centaršut je stigao na drugu stativu, a iskusni napadač je glavom poslao loptu u mrežu (gol pogledajte ovde).

Međutim, ništa manje zasluga za trijumf nosi srpski golman Predrag Rajković, koji je imao četiri-pet vrhunskih odbrana. To govori da je Valensija bila bolji tim večeras, da je imala više šansi, štaviše, sve je bilo na njenoj strani, osim golova. A, za to je kriv Rajković.

Golman Majorke je u 21. minutu sprečio gol posle šanse za Dura, pa je u 61. minutu skinuo udarac glavom Havija Guere, a u 79. je odbranio kolosalnu priliku za Klajverta. Mimo toga imao je nekoliko pravovremenih izlazaka s linije i odnošenja lopte ispred napadača Valensije.

Kada je sudija odsvirao kraj, statistika je govorila – 15:4 u šutevima na gol za Valensiju. Ali samo jedan je završio u mreži. U Valensijinoj mreži.