Reding pobedom otvorio post Paunovićevu eru: Žoao Lukas čuva san o opstanku

Vreme čitanja: 2min | uto. 22.02.22. | 22:59

Domaćin drugom uzastopnom pobedom (2:1) napravio značajan iskorak u odnosu na zonu ispadanja

Pobedom nad Prestonom (3:2) u kojoj je Žoao Lukas sa dva gola i asistencijom poneo epitet junaka Veljko Paunović se oprostio od Redinga, a na dugo očekivano slavlje tima iz donjeg dela tabele nadovezao se novi trijumf, ovaj put protiv Birmingema (2:1).

Prvi izazov nakon rastanka sa Paunovićem Reding je uspešno prebrodio i stigao do pobede nad rivalom iz donje polovine Čempionšipa, a slavlje domaćina nagovestio je portugalski napadač u 67. minutu. Ofanzivac koji je očigledno u usponu forme iskoristio je dodavanje Svifta, fintom stvorio prostor za šut i sa ivice šesnaesterca matirao gostujućeg golmana.

Prednost domaćina u 73. udvostručio je Svift iz jedanaesterca koji je napravio Ernandez prekršajem nad Jiadomom, te je sa dva gola u samo šest minuta Reding praktično mogao da oseti sva tri boda u svojim rukama. Ipak, strepnje domaće publike probudio je autogol Mekintajera u 82. minutu koji se ipak ispostavio samo kao utešni za Birmingem koji se posle četiri osvojena boda u prethodna dva kola vratio na neželjeni kolosek.