Lukas Beltran (Foto: AFP)

River minimalcem prekinuo negativan niz i predstavio dvojicu novajlija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 22.07.22. | 05:04

Migel Anhel Borha i Pablo Solari debitovali u dresu Milionera

Posle tri utakmice bez pobede u argentinskom prvenstvu (dva poraza i remi) fudbaleri River Plejta su na stadionu Antonio Vespučio Liberti savladali Himnasiju iz La Plate i vratili se na pobednički kolosek. Branilac trona je do trijumfa došao pogotkom Lukasa Beltrana u 43. minutu - 1:0.

Velikan iz Buenos Ajresa je tako ostvario tek treću pobedu i posle devet kola ima još po tri remija i poraza. Sa 12 bodova je tek 12. na tabeli, dok je Himnasija osma sa tri boda više.

Dominirala je četa Marsela Galjarda većim delom susreta, pa je pravo čudo kako nije ubedljivije slavila. Čak 20 puta je šutirala ka golu rivala, u osam navrata testirala golmana gostiju Reja koji je samo jednom ostao nemoćan.

Susret su obeležili i debitantski nastupi najnovijih pojačanja Milionera - Migela Anhela Borhe i Pabla Solarija. Kolumbijski reprezentativac je navalu Rivera pojačao iz Atletiko Juniora za 6.700.000 evra, dok je 21-godišnji Argentinac stigao iz čileanskog velikana Kolo Koloa za 4.500.000 evra. Ekipi su napustili neki važni igrači poput Enca Fernandeza (Benfika) i Hulijana Alvareza (Mančester Siti), pa se od pomenutog dvojca puno očekuje.

"Monumental je fantastičan, navijači najverniji u Argentini. Trener Galjardo je takođe jedan od razloga zbog kojih sam došao u River", rekao je Borha posle debija.

River je do trijumfa nad Himnasijom stigao zahvaljujući pogotku s kraja prvog poluvremena. Lopta je došla do Beltrana posle ne tako sjajne intervencije protivničke odbrane, opalio je sa ivice kaznenog prostora i matirao Reja za nova tri boda.

ARGENTINA 1 – 9. KOLO

Kolon – Aldosivi 1:1 (1:0)