Rodrigo dao, Rodrigo uzeo

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.19. | 22:52

Osasuna preokretom do pobede nad Valensijom - 3:1

Čudni su putevi fudbalski. Za samo nekoliko minuta junak se pretvara u tragičara i sve što je sagradio, ruši se u paramparčad. Takva je bila sudbina Rodriga ove večeri u Pamploni. On je Valensiji dao, a onda joj sve oduzeo. Slepi miševi su ostali bez plena, Osasuna je uzela sva tri boda – 2:1.

A, krenulo je sjajno po Valensiju. Igrao se 14. minut kada je Rodrigo na asistenciju Gameira zatresao mrežu domaćina. Četvrt časa igre i vođstvo Slepih miševa.

Da bi četvrt časa kasnije usledilo pomračenje. Bezobrazno je as Valensije laktom u glavu u duelu udario beka Osasune Estupinana, dobio je direktan crveni karton i sve se u toj sekundi okrenulo.

Do tada dosta skromna Osasuna dodala je gas, ubacila u petu brzinu i krenula da melje goste. Ojer je u 34. minutu izjednačio posle sjajnog ubacivanja iz drugog plana pred gol i nebeskim skokom. A, za potpuni preokret pobrinuo se Garsija malo pošto je krenulo drugo poluvreme.

Nije stao domaćin do kraja. Nije dozvoljavao Valensiji da diše. Ko zna šta može da se dogodi, lopta je varljiva rabota. I zato je pečat na pobedu stigao u 80. minutu. Udario ga je upravo Estupinan, onaj čovek što je „isterao“ Rodriga s terena. Možda je to pravda fudbalska...

U pobedi Osasune uživao je i srpski fudbaler Darko Brašanac, koji je odigrao svih 90 minuta.