Rumuni rasturili Hrvate (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 18.06.19. | 20:28

Četa Mirela Radoija sjajna na startu EP u Italiji...

Kada su kvalifikacioni ciklus završili ispred moćnih Portugalaca kao prvi u grupi, bez poraza, mnogi su Rumune smatrali za veliku senzaciju. I tako je bilo sve dok se iz komšiluka nije proširio glas o njihovoj najtalentovanijoj generaciji u poslednjih 30 godina. Nismo imali priliku da ih videmo na delu, međutim nakon večerašnje predstave možemo da se složimo sa kolegama iz Rumunije. Četa Mirela Radoija savladala je Hrvatsku (4:1) na startu takmičenja u Grupi C i nastavila da živi svoj san. Možda se u društvu selekcija kao što su Francuska i Engleska ne može očekivati prvo mesto i siguran plasman u polufinale Evropskog šampionata, ali s ova tri boda Rumuni definitivno imaju pravo na nadu da bi dalje mogli kao najbolji drugoplasirani tim.

Hrvati imaju više zvučnih imena i bili su favoriti uoči ovog meča. Dogodilo im se, međutim, nešto slično što i Srbiji u sudaru sa Austrijom. Imena su manje više pozirala, a momci u žutom na svakom delu terena nadvisili rivala.

Ruku na srce, Rumune su ozbiljno pogurale i greške Hrvata. Prvi sa penala, posle igranja rukom Benkovića. Drugi nakon što je golman Posavec napravio kardinalnu grešku. I konačno treći, koji je i rešio pitanje pobednika, nakon što je Borna Sosa predao loptu u noge Tudoru Baluci, a ovaj majstorski završio svoju solo akciju...

Rumuni su bili i daleko motivisaniji. To se posebno videlo nakon tog trećeg gola. Nastavili su da kidišu kao besni psi, dok su se Hrvati faktički pomirili s porazom. Alen Halilović potpuno je podbacio, Jakoliš bio odsečen u špicu u većem delu utakmice, a Brekalo već posle petnaestak minuta morao napolje zbog povrede. Nije se proslavio ni najskuplji hrvatski igrač Nikola Vlašić. Osim što je smanjio na 1:2 u 18. minutu nije odavao utisak da kontroliše situaciju na sredini terena...

S druge strane George Puškaš pokazao je koliko je opasan napadač, s njuhom starih, lukavih "devetki". Janis Hadži mučio je svoje čuvare gotovo 90 minuta, a strelac trećeg gola Baluca potvrdio da Brajton nije tek tako za njega platio 3.000.000 evra. Desno krilo Denis Man nije bio na svom nivou i zbog toga su Hrvati imali dosta sreće...