Sapleo se Antverpen

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.03.21. | 23:01

Leven slavio sa 2:0

Klub Briž je ubedljivo prvi, a Antverpen se večeras sapleo i ugrozio značajno drugu poziciju koju drži. Gostovao je ovaj tim u desetkovanom izdanju Levenu i nije se dobro proveo jer je domaćin na kraju slavio sa 2:0 (2:0).

Može se reći da je Leven odigrao vrlo habro, te da je uspeo da slomi protivnika već posle pola sata igre.

Mrežu Antverpena načeo je Mersijer golom u 25. minutu, da bi samo četiri minuta kasnije Al Tamari zacementirao pobedu Levena. Antverpen nije uspeo da se vrati.

Možemo sada da konstatujemo da je Antverpen u rezultatskoj krizi. A nju dodatno pogoršavaju problemi sa povredama, zbog kojih trener gostiju Frank Verkauteren večeras nije računao na šestoricu fudbalera, od kojih su petorica standardni igrači.

Sa ovim porazom Antverpen sebi komplikuje situaciju. Sada ima 48 osvojenih bodova i Klub Briž mu beži 15 bodova. Genk je treći sa 46, koliko ima i Ostende, dok Anderleht ima 45.

Antverpenu je Leven došao glave i to sa dva efektna pogotka...

BELGIJA 1 - 28. KOLO

Šarlroa - Genk 1:2 (0:1)