Sergeju dosta poluvreme da postavi stvari na svoje mesto, Seltik naplatio dug Klužu, Malen je već veliki

Vreme čitanja: 4min | čet. 03.10.19. | 22:58

Gol i asistencija Milinković-Savića za pobedu Lacija nad Renom - 2:1

Bez Sergeja – ne ide. Možda je Srbin prošlu sezonu odigrao ispod visokih standarda, na koje je navikao navijače Lacio, ali ove je ponovo prva perla, gazda na terenu u dresu Nebeskoplavih. Probali su Rimljani bez njega protiv Rena – nije išlo.

Morao je Milinković-Savić na teren u drugom poluvremenu i sve je brzo došlo na svoje mesto. Od vođstva Rena, SMS je golom i asistencijom doneo pobedu Laciju u 2. kolu Lige Evrope – 2:1.

Sve deluje lako kada igra Sergej. Jednostavnost i lakoća poteza su njegov zaštitnik znak. I kod gola koji je postigao deluje sve prosto, a to je, kažu, najteže. Loptu je zahvatio iz prve, bez komplikovanja, bez petljanja s njom. I ona mu se odužila na tome, završila je u mreži za 1:1. A, onda je svog dobrog druga i vernog saradnika Ćira Imobilea počastio još jednom asistencijom za gol. Ćiro je trznuo glavom, a fudbal je zavrio u mreži. Tri boda su na kontu Lacija. Sergej – igrač utakmice.

Seltik je vratio jedan ovogodišnji dug. Meč u Glazgovu večeras bio je treći ove sezone između Kelta i Kluža! Prva dva su bila u kvalifikacijama za Ligu šampiona, u kojima su Rumuni bili uspešniji i to su posle 1:1 kod kuće, slavili 4:3 u Škotskoj. Ali, ni oni nisu dobacili do elite.

Naučio je Seltik lekciju i ovog puta odigrao drugačije protiv istog rivala. Bolje, pametnije, za sigurnih 2:0. Eduard je u 20. minutu doveo Kelte u vođstvo, a Eljunusi je u 60. duplirao prednost i potvrdio pobedu Škotima. Bila je to pobeda koja je zeleno-bele iznela na prvo mesto u grupi.

Veliku pobedu, koja ga je približila prolasku dalje upisao je PSV Ajndhoven, savladavši Rozenborg usred Trondhajma – 4:1. Cela priča je bila gotova posle prvog poluvremena, kada su Filipsovci imali tri gola prednosti.

Ne mora više ni da se pominje da je jedan od strelaca bio Donijel Malen. Mladiću od 20 godina ovo je 12. gol na poslednjih osam utakmica za PSV i postaje prva zvezda tima, oko koje će se lomiti koplja većih klubova u narednom periodu.

U istoj grupi Sporting je za četiri minuta drugog poluvremena napravio obrt protiv LASK-a – 2:1. Nikako nije išlo lisabonskim Lavovima u prvom poluvremenu, primili su i gol, koji ih je vodio ka krahu.

Međutim, izgleda da novi trener Silas ima neke osobine dobrog govornika, jer je u nastavak meča njegov tim izašao kao preporođen. Od 59. do 63. minuta Lavovi su dva puta „gricnuli“ crno-bele iz Linca i to je bilo dovoljno za pobedu.

Najmanje neizvesnosti je bilo u Londonu. Doktor za Ligu Evrope, Unaj Emeri, ponovo je našpanovao svoj tim da melje u ovom takmičenju. Arsenal je pregazio Standard sa 4:0, s tim što je bilo 3:0 već na poluvremenu.

"Srpski" Ajntraht je imao tešku utakmicu u Portugaliji sa Gimaraešom. Iako je domaćin bio opasniji tokom većeg dela meča, Nemci su odneli sva tri boda - 1:0. Od srpskih fudbalera, Filip Kostić je bio starter u timu Ajntrahta, Mijat Gaćinović je bio na klupi tokom celog meča, dok Dejana Joveljića nije bilo u protokolu ove večeri.