Sevalo u derbiju Valensije, Soler i Gedeš lansirali Valensiju preko nesrećnog Levantea (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 20.12.21. | 22:56

Fenjeraš je opet vodio i opet izgubio…

Valensija je gazda Valensije! Sve drugo bi bilo previše…

U vatrenom gradskom derbiju, Slepi miševi su pokazali da vraćaju pobednički mentalitet i velikim preokretom u režiji Karlosa Solera i Gonsala Gedeša stigli od 0:2 do 4:3 protiv nesrećnog Levantea koji i dalje čeka prvu pobedu u sezoni. Večeras je joj je bio blizu ali opet ništa… Kao i kada je vodio protiv Espanjola, Betisa, Alavesa… I svaki put gubio na kraju.

Havijer Bordalas polako sklapa kockice i vraća Valensiju gde joj je i mesto. Ekipa je već skoro dva meseca bez poraza, a ovo joj je bila treća uzastopna pobeda. Valensija je sada samo na dva boda od Rajo Valjekana i zone Lige šampiona. Iako je večeras užasno startovala u gradskom derbiju…

Domaći štoper Duarte je početku meča pogodio prečku i najavio ofanzivu Levantea a onda je Dijakabi poklonio penal. Silsesen je pročitao Kampanju i odbranio mu šut sa 11 metara, ali se lopta direktno odbila iskusnom Špancu koji se ispravio. Kada je Marti tri minuta kasnije krunisao sjajnu kontru i asistenciju Moralesa za 2:0, tribine sa domaćim navijačima su zavibrirale.

Pobeda je mogla da se namiriše. Tačno 283 dana od poslednjeg trijumfa Levantea u Primeri. Od gola kojim je Marti srušio… Valensiju!

Krenula je Valensija napred, napravila opsadu Levanteovog gola i Gonsalo Gedeš je posle lepog prodora i duplog pasa sa Durom šutirao neodbranjivo za nadu Valensije uoči odlaska na poluvreme.

Imao je Levante fantastičnu šansu za 3:1 na početku drugog poluvremena. Posle strašnog šuta Danija Gomeza, Silesen i prečka su zajedničkim snagama sprečili loptu da uđe u gol. I umesto 3:1, na drugoj strani 2:2 iz sledećeg napada. Ruben Vezo je napravio neverovatno glup penal nad Durom, a Karlos Soler izjednačio sa bele tačke.

Valensija ne samo da se vratila u meč već je preuzela kontrolu i bilo je pitanje momenta kada će dati i treći gol. Opet su Gedeš i Soler zablistali. Portugalac je sjajnom asistencijom pronašao Španca koji se ubaci i zakucao loptu u mrežu Levantea.

A kada se Levante potpuno otvorio, Gedeš ga je konačno nokautirao. Fantastično je istrčao kontru, prodao lažnjak golmanu i štoperu Levantea i krunisao sjajnu utakmicu.

Utešni gol Bardija u 92. minutu nije mnogo značio Levanteu koji ostaje zakucan na dnu da čeka prvu pobedu u sezoni… Uroš Račić je igrao do 89. minuta u pobedničkom timu, a Nemanje Radoje nije bilo u timu Valensije.