(©Shutterstock)

Silkeborg je svilen za Tigrove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.05.20. | 20:52

Lagana pobeda Nordsjelanda

Vrhunska partija Tigrova u nastavku danskog prvenstva. Bio je Nordsjeland favorit u duelu sa fenjerašem Silkeborgom i to zvanje je potpuno opravdao – 2:0.

Šteta je za Tigrove što nisu igrali od početka sezone kao u prolećnom delu prvenstva, sigurno im lider Mitjilend ne bi baš toliko bežao. Danas je Nordsjeland odigrao šestu uzastopnu utakmicu bez poraza. I upisao, od toga, petu pobedu. Pandemija ga nije ukočila, sve je bilo na terenu kao da nikakve pauze nije ni bilo.

Poveli su gosti u 20. minutu pogotkom Andersena, a 20 minuta kasnije bilo je 2:0, strelac je bio Sulemana. Statistički gledano Silkeborg se i nije toliko loše držao, imao je približno isti posed lopte, gotovo jednak broj udaraca na gol, ali on je gađao ćorcima. Pokazalo se da je još svilen za Nordsjeland.

Pogotovo to važi za golmana domaćih Roma, koji je primio prvi pogodak iz slobodnog udarca sa više od 30 metara. A, ni kod drugih se nije baš proslavio, „sakrio“ se iza trojice svojih igrača, pa Sulemani nije bilo teško da nacilja i pogodi kontra ugao.

Ovom pobedom Tigrovi su maltene osigurali mesto u plej-ofu, dok Silkeborg čekaju teški dani u borbi za opstanak.