(©MN Press)

Spartak nije mogao bez desetorice, slavlje Kruševljana u Subotici

Vreme čitanja: 2min | pet. 19.06.20. | 17:38

I prvi put dve vezane pobede od decembra prošle godine...

Spuštena je zavesa na ovu sezonu i u Subotici. Spartak nije uspeo da s maksimalnim učinkom dovrši takmičarsku godinu, pošto je posle tri pobede - između ostalog tu je i ona protiv Partizana - doživeo poraz od kruševačkog Napretka - 0:2. Povratnik na klupu Čarapana Dragan Ivanović očito je postavio stvari na svoje mesto pod Bagdalom. Ovo je drugi vezani trijumf Kruševljana prvi put još od decembra prošle godine.

Utakmica nije nikakav rezultatski značaj, a Subotičani kao da su se u potpunosti ispraznili u prethodna tri kola. Pogotovo u poslednja dva meča, kada su postigli čak sedam pogodaka. Napredak je delovao čvršće, organizovanije, opasnije. I tako je bilo tokom svih 90 minuta. Na kraju krajeva - više je želeo pobedu. S te strane gledano Vladimir Gaćinović imaće šta da zameri svojim momcima.

Pogotke za goste na Gradskom stadionu u Subotici postigli su Aleksandar Vidović (autogol) u 10. minutu, odnosno Marko Mrkić devet minuta pre kraja utakmice. Vidović je nesrećno pogodio soptsvenu mrežu posle centaršuta sa boka. Lopta ga je pogodila, promenila pravac i prevarila golmana Jovana Dokića.

Ispostaviće se da je Vidović u neku ruku i tragičar ovog meča, pošto je "učestvovao" i kod drugog pogotka za goste. On i Aleksa Uriošević nisu se najbolje snašli u 81. minutu, u pitanju je bila loša komunikacija defanzivaca Spartaka koju je na najbolji način iskoristio Marko Mrkić, prošetao se kroz šesnaesterac i lako pogodio, otklonišvi svedileme oko pobednika.

Između dva gola Napredak je u još nekoliko navrata vrlo ozbiljno ugrozio gol domaćina. Imao prečku, a bar dva puta gosti su se i spetljali u šesnaestercu Subotičana. Trijumf Kruševljana, dakle, apsolutno zaslužen.

Mogao je da bude i mnogo ubedljiviji...

Ovo je tek druga pobeda Napretka u Subotici još od 2009. godine. Nema sumnje da je tome značajno doprinela činjenica da su domaći igrali bez desetak važnih fudbalera danas.