Spartak trenutno brži od Lokomotive, Mozes konačno proradio (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.05.21. | 17:26

Tim iz Moskve slavio sa 2:1 protiv Arsenal Tule

Uspeo je Spartak iz Moskve da materijalizuje jučerašnji poraz Lokomotive od Zenita i da se domogne drugog mesta na tabeli. Gostovali su crveno-beli Arsenalu iz Tule, prešli preko drvlja i kamenja, ali ipak na kraju upisali izuzetno važnu pobedu - 1:2 (1:1). Možda se na kraju ispostavi i vrednu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Spartak je u ovaj duel ušao pomešanih osećanja. Prvo, znao je da je titula izgubljena i da je ona otišla Zenitu u ruke. Sa druge strane, Lokomotiva se saplela, pa je drugo mesto automatski postalo realnije za ekipu sa Otkritije Arene.

Odlično je Spartak ušao u utakmicu i rano poveo sa golom Soboleva, da bi Kutepov postigao autogol pred kraj poluvremena i tako zakomplikovao sebi situaciju. Morali su gosti da čekaju pravi momenat da prelome protivnika, a on se dogodio u 77. minutu kada je Viktor Mozes proigrao Larsona i tako je Spartak zgrabio izuzetno važna tri boda.

Treba reći da je ovu utakmicu Spartak dobio pre svega zahvaljujući Viktoru Mozesu koji je proradio u najvažnijem momentu. Naime, bio je asistent kod oba gola Spartaka, stvorio je tri šanse, a inače na prethodnih 16 utakmica nije upisao nijednu asistenciju. Danas je zabeležio dve i rešio nezgodnu Tulu.

Kakvo je sada stanje na tabeli?

Spartak je uspeo da preskoči Lokomotivui sada ima 53 osvojena boda, dok je tim Marka Nikolića na 52. Zenit je prvi sa 61 i već je osigurao titulu. Rubin drži četvrto mesto sa 49 bodova na kontu.