©Reuters

Sporting kao da je imao tremu od prvog mesta: Gonsalves slomio uporni Farense (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.03.24. | 21:15

Ekipa Rubena Amorima teškom mukom stigla do očekivanih bodova - 3:2

Posle samo pola sata igre delovalo je da će Sporting rutinski, a vrlo verovatno i na izuzetno ubedljiv način preuzeti prvo mesto na tabeli portugalske Primeire uoči večerašnjeg derbija između Benfike i Porta, ali sve je bilo samo ne lako i ubedljivo. Gosti su uspeli da nadoknade dva gola zaostatka, stignu i do izjednačenja početkom drugog poluvremena, ali im je definitivno presudio Pedro Gonsalves u 53. minutu utakmice - 3:2 (2:1).

Sastav Rubena Amorima je vrlo dobro ušao u utakmicu i već u 11. minutu stigao do prednosti preko Danijela Braganse, što mu je omogućilo da na još lakši način kontroliše dešavanja na terenu. Pedro Gonsalves se našao u prvom planu kod asistencije za Viktora Đokereša u 29. minutu utakmice, ali i tri minuta kasnije kada je izgubio loptu u opasnoj zoni i omogućio brzonogom Ze Luisu da asistira Mohamedu Belumiju kod prvog pogotka Farensea.

Taj pogodak je osokolio ekipu Žozea Mote u nastavku meča, pa je Ze Luis već 50. minutu posle kornera Baldea preciznim udarcem glavom doneo izjednačenje svojoj ekipi.

Ključno za Sporting je bilo to, što je ekipa brzo reagovala nakon drugog gola Farensea, pa je ubrzo prednost ponovo bila na njenoj strani. Bila je to odlična kombinacija Edvardsa, Rikarda Esgaja i Gonsalvesa, koji loptu iz neposredne blizine poslao u gostujuću mrežu.

Amorimov tim je posle novog vođstva bio mnogo oprezniji, osvežio je svoje redove strateg domaćih novim igračima i zatvorio prilaze svom golu. Sporting je mogao i do četvrtog gola u 74. minutu utakmice, ali je Rikardo Veljo blistavo reagovao na ispred svog gola i produžio nadu svojoj ekipi.

Sportingovi igrači su se izuzetno radovali posle meča, što govori pod kojim su pritiskom i tremom bili pred ovaj meč, s obzirom da pobeda po opštem mišljenju nije smela da se dovede u pitanje.