
Šta Zvezdinu decu čeka protiv Šerifa? Gliga ozbiljno preti
Vreme čitanja: 2min | uto. 17.12.19. | 13:40
Prvak Moldavije do sada eliminisao Škendiju i Sogndal
Zadovoljni su u Crvenoj zvezdi ishodom žreba za Ligu šampiona mladih. Tim Slavoljuba Đorđevića će 11. februara naredne godine gostovati ekipi moldavskog Šerifa. Crveno-beli su izbegli Porto, Red Bul Salcburg, Derbi Kaunti, i sa pravom mogu da budu optimisti posle dobrih igara protiv Bajerna, Olimpijakosa i Totenhema.
„U ovoj fazi takmičenja nema lakih protivnika. Mogli smo da prođemo i bolje i gore, ali ne obaziremo se na protivnika, već smo usmereni na nas. Pokušaćemo da odigramo najbolje što možemo i da doguramo što dalje u Ligi šampiona za mlade. Očekujemo tvrdu utakmicu, jer protivnik igra sa starijim godištem, gde su im skoro svi igrači rođeni 2000. i 2001. godine, a videli smo u njihovim evropskim utakmicama da su nezgodni iz prekida. Ipak, gledaćemo da nametnemo naš stil igre, kao što smo to činili i u grupnoj fazi“, rekao je glavni trener omladinske škole Nikola Jelić.
Osvrnuo se Jelić i na to što se igra samo jedan meč u baražu.
„Ne možemo da biramo. Lakše bi svakako bilo da imamo revanš i kod nas, ali pravila su takva. Nemamo pravo na grešku, sigurno ćemo ući nešto drugačije u utakmicu, ali verujem da ćemo odigrati dobar meč i proći dalje“.
Izabrane vesti
Šerif iz Tiraspolja je u prvom kolu takmičenja u “Stazi šampiona” savladao Škendiju iz Tirane. Trijumfovali su sa 2:1 u Albaniji, a potom bili sigurni i u Moldaviji (1:0) i prošli u narednu rundu gde ih je dočekao norveški Sogndal. Rival crveno-belih je u prvom meču trijumfovao 2:0, dok je u revanšu poražen 1:3, ali je zbog gola u gostima došao u priliku da se takmiči u baražu.
Nekoliko različitih igrača se upisivalo u strelce za moldavski tim, a pažnju na sebe skrenuli su Jon Danilov i Eugen Gliga, fudbaleri rođeni 2001. godine. Šerif je i ove sezone na dobrom putu da osvoji omladinsku ligu Moldavije, jer se posle 10 kola nalaze na prvom mestu sa četiri boda više u odnosu na prvog pratioca, ekipu Baltija.
(FOTO: crvenazvezdafk.com, Nikola Mitić)