To je ono što fali Superligi: Derbi na Karađorđu pred 7.000 duša, Vinsent Eze spasio Vošu u 96. minutu!

Vreme čitanja: 3min | ned. 18.08.19. | 21:54

TSC ostao bez već upisane pobede - 2:2

Scene kakve se u Srbiji retko viđaju i kakve nedostaju ovdašnjem fudbalu. Ali novosadska publika osetila je da Voša raste kao kvasac, pa se čak 7.000 ljudi pojavilo na tribinama Karađorđa kako bi podržale izabranike Nenada Lalatovića u borbi za čelo Superlige. I taman što su i sami prihvatili da će razočarani otići kućama, pogodak Visenta Ezea u šestom minutu sudijske nadoknade, koji je Vojvodinu spasio poraza od TSC-a u velikom derbiju petog kola Superlige. Iako je Nenad Lukić sa dva projektila gostima iz Bačke Topole doneo prednost od 2:0, TSC je taj koji je nezadovoljan rezultatom, pošto su Lale iščupale 2:2, pa će večerašnji rivali ostati poravnmati na vrhu domaćeg šampionata.

Igrao se dakle 96. minut kada je Nikola Drinčić centrirao iz slobodnog udarca, a Eze se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru Topolskog sportskog kluba i spasio Vošu prvog poraza u sezoni. Neko će reći da se četa Zoltaba Saba prerano povukla posle dva gola prednosti, mada bi to bilo samo delimično tačno pošto je TSC sve vreme čekao domaće na kontre.

Nenad Lukić je umeo da kazni ta jalova istrčavanja domaćih i sa dva dalekometna hica u 50. i 64. minutu donese gostima neočekivanu prednost. Međutim, ove sezone niko nije uspeo da Vošu spusti na manje od dva gola, pa nije ni TSC, iako su Lale do 50. minuta, kad je Lukić prvi put pogodio, samo jednom šutnule ka Nenadu Filipoviću. A onda, prvo Bojan Matić na asistenciju Miodraga Gemovića pa na Drinčićev centaršut i snalažljivi Eze.

Što apsolutno ne menja utisak da je TSC ozbiljniji tim no što i u Bačkoj Topoli žele da priznaju. Naredne nedelje Inđija u Senti, deluje da bi san Topolskog sportskog kluba mogao da potraje bar do okršaja sa Partizanom, zakazanom za 31. avgust, pred reprezentativnu pauzu. Sličan kalendar i za Vošu, Proleter u malom gradskom derbiju, pa derbi sa Crvenom zvezdom u Novom Sadu. Onda ćemo moći da preciznije govorimo o krajnjim dometima dva najprijatnija iznenađenja sezone, mada se i od Voše i od TSC-a očekivalo da ponude nešto novo.

Tih 7.000 ljudi na tribinama dokaz je da su i uspeli.

U drugom meču u terminu od 20 sati, Napredak je, osokoljen dobrom igrom i remijem protiv Partizana proteklog vikenda, preko Marka Pavićevića stigao do minimalca na gostovanju kod Mačve u Šapcu. Tako i do prve pobede u sezoni kao najavu boljih dana u Kruševcu.